Zatorland- Nauka poprzez rozrywkę

Owady - niezwykłe stworzenia

Przeżyj wielką przygodę w świecie małych stworzeń.

Dowiedz się dlaczego, ci niewielcy towarzysze naszego codziennego życia są tak ważni dla ekosystemu, w którym wspólnie funkcjonujemy. W trakcie zajęć uczniowie poznają niezwykły świat owadów, ze szczególnym uwzględnieniem kilku kategorii tematycznych, takich jak:

Owady pożyteczne, czyli te, bez których niemożliwe byłoby istnienie życia w ogóle, rolnictwa, czy przemysłu. Dzieci dowiedzą się w jaki sposób te, na co dzień niepozorne stworzenia, pomagają ludziom, ułatwiając ich życie.

Szkodniki - to owady, które potrafią napsuć krwi nie tylko rolnikom, leśnikom czy ogrodnikom, ale i turystom. Uczniowie dowiedzą się, które owady stanowią zagrożenie, a także jakie są sposoby ich zwalczania i prewencji.

Owady niebezpieczne, czyli te, których pojawienie się może zakłócić beztroską zabawę na łące. Uczniowie poznają najbardziej niebezpieczne owady, żyjące w naszym sąsiedztwie. Dowiedzą się w jaki sposób unikać zagrożeń i jak postępować np. w przypadku spotkania z kleszczem.

Najpiękniejsze owady - to dzięki nim dzieci odkryją piękno, które zachwyca i zdumiewa. Uczestnicy lekcji zobaczą jak przyroda potrafi nas zaskoczyć swoimi kształtami, poznają też pojęcia kamuflażu i mimikry. Najmłodsi przyjrzą się cudownym motylom, potrafiącym latać do tyłu ważkom i niebezpiecznie pięknym modliszkom.

 

Plan lekcji:

1. Owady - wprowadzenie.
2. Owady pożyteczne.
3. Szkodniki.
4. Owady niebezpieczne.
5. Najpiękniejsze owady, pojęcia kamuflażu i mimikry.
6. Podsumowanie lekcji, powtórzenie i utrwalenie zdobytej wiedzy w formie quizu.

Cele Młodzi odkrywcy poznają fascynujący świat owadów, a także nauczą się odróżniać owady pożyteczne od szkodników. Zdobędą też wiedzę jak postępować w przypadku spotkania owadów potencjalnie niebezpiecznych. Na koniec zajęć uczestnicy przyjrzą się kilku pięknym owadom oraz poznają takie pojęcia jak kamuflaż, czy mimikra. Lekcja zakończy się quizem, dzięki któremu uczestnicy zajęć powtórzą i utrwalą zdobytą wiedzę.

Polecamy