Przedszkolak w Zatorlandzie! Dlaczego warto wybrać się do nas z maluchami?

Przedszkolak w Zatorlandzie! Dlaczego warto wybrać się do nas z maluchami?

Przedszkolaki to dzieci pełne twórczych pomysłów i niespożytych pokładów energii. Ciekawe otaczającego świata, wnikliwe, zadające pytania, na które niejeden dorosły nie zna odpowiedzi, a przy tym żywo zainteresowane dinozaurami. W profesjonalnym środowisku zwykło się żartować, że poziom wiedzy przeciętnego czterolatka na temat dinozaurów jest nieraz większy niż u studenta paleontologii. Musimy przyznać, że jest w tym ziarnko prawdy. Jeśli zatem i Twój przedszkolak kocha gady kopalne, to koniecznie zabierz go na wycieczkę do Zatrolandu!

Dinozaury w Zatorlandzie – atrakcja dla przedszkolaków i nie tylko!

Czy wiesz, że Park Rozrywki Zatorland jest największym w Europie Parkiem Ruchomych Dinozaurów? Jeśli Twoje dziecko jest zapalonym miłośnikiem dinozarów, to nie musisz zabierać go w podróż po Europie w poszukiwaniu najciekawszych dinoatrakcji. Przyjedź na rodzinną wycieczkę do małopolskiego Zatoru, gdzie na 20 hektarach zielonej przestrzeni czeka na Ciebie 100 modeli dinozaurów i 60 wyjątkowych atrakcji dla dzieci i ich rodziców. To jednak nie wszystko! Pamiętaj, że nasze modele, oprócz tego, że zostały wiernie odwzorowane i wyglądają jak żywcem wyjęte z prehistorii, to jeszcze ruszają się i wydają dźwięki. Tylko u nas spotkasz groźne drapieżniki, łagodnych roślinożerców, gady latające, dino rodzinki i olbrzymiego T-rexa, który obsikuje zwiedzających! Brzmi dobrze? No pewnie!

Warsztaty Małego Paleontologa

Dla przedszkolaków przygotowaliśmy także wykopaliska, w których znaleźć można szkielet dinozaura, Warsztaty Małego Paleontologa, podczas których przy użyciu młotka i dłutka dzieci wydobywają szkielet z gipsowych bloków oraz fantastyczne Muzeum Szkieletów i Skamieniałości, gdzie można podziwiać np. olbrzymią czaszkę T-rexa. Cała Park Dinozaurów zaaranżowany został na prawdziwych dymiących mokradłach, które dodają strefie tajemniczości i grozy. Warto sprawdzić!

przedszkolak w Zatorlandzie

Co jeszcze ciekawego czeka na przedszkolaki w naszym Parku Rozrywki?

Park Dinozaurów to nie jedyna atrakcja w Zatorlandzie. Na wycieczki przedszkolne czekają jeszcze dwie inne strefy tematyczne oraz pełen wesołych karuzel lunapark. W Parku Owadów dzieci mogą z bliska przyjrzeć się anatomii aż 28 gatunków najróżniejszych owadów, z których większość również się porusza. Połączenie funkcji rozrywkowej z edukacją to ważny element funkcjonowania naszego parku. Maluchy mogą z bliska podziwiać detale i dowiedzieć się więcej o królestwie owadów. Zachęcamy nauczycieli do przeprowadzania krótkich lekcji tematycznych w naszych parkach i pobudzania w ten sposób wyobraźni dzieci.

Park Mitologii

W Parku Mitologii dzieci poznają antyczne mity, zobaczą na własne oczy Konia Trojańskiego i urządzą sobie zabawę w chowanego w Labiryncie Minotaura. Po otrzymaniu solidnej dawki wiedzy będą zaś mogły wyszaleć się w jednym z aż trzech zróżnicowanych pod względem trudności Parków Linowych. Grupy wycieczkowe serdecznie zapraszamy także na widokowy rejs tramwajem wodnym po jeziorze – ta atrakcja podoba się dzieciom w każdym wieku.

Zatorland rejs tramwajem wodnym

Lunapark

Ostatnią, ale nie mniej przyjemną strefą jest zatorlandowy lunapark. Tutaj nie tylko starsze dzieci, ale również i przedszkolaki znajdą coś ciekawego dla siebie. Odważne maluchy będą mogły w asyście opiekuna skorzystać z przejażdżki Diabelskim Młynem, czy naszym rewelacyjnym Dinocoasterem. Na przedszkolaki, które preferują spokojniejsze atrakcje, czekają: plac zabaw Wykopaliska, Karuzela Strażak, Karuzela „Merry-Go-Round”, Karuzela „Słoniki”, czy tor pontonowy. W Lunaparku znajdziecie także: Wieżę Drop’n’Twist, Autodrom, Karuzelę Crazy Raft i wiele innych ciekawych i wartych odkrycia miejsc! Zapraszamy serdecznie! U nas przygoda czeka na każdego przedszkolaka!

Przedszkolak w Zatorlandzie?

Dla grup zorganizowanych przygotowaliśmy atrakcyjną ofertę, w ramach której przedszkolaki mogą wykupić bilet grupowy do Parku Rozrywki Zatorland w unikatowej cenie 49.90 zł/osobę. Do tego grupy mogą zdecydować się na zamówienie wspólnego obiadu w cenie 21 zł/osobę. W cenie biletu ujęte zostały wstępy do Parku Ruchomych Dinozaurów, Parku Owadów, Parku Mitologii oraz lunaparku. Dzieci mogą korzystać z naszych atrakcji bez limitu – kilka przejazdów ulubioną karuzelą, zjazdy na zjeżdżalni pontonowej, czy zabawa w Olbrzymim Małpim Gaju – nikt nie liczy czasu! Bilety grupowe przeznaczone są dla grupy, w której znajduje się min. 15 osób. Jeden opiekun grupy przedszkolnej ma wstęp do Parku za darmo, a do tego kawę lub herbatę i zestaw obiadowy gratis.

Pełną ofertę dla grup zorganizowanych znajdziesz tutaj.

Park Rozrywki Zatorland to ulubione miejsce przedszkolaków! Tutaj dzieci mogą stanąć oko w oko z modelami najprawdziwszych dinozaurów, odwiedzić Muzeum Szkieletów i Skamieniałości, czy wziąć udział w warsztatach paleontologicznych. Do tego czekają na nie ciekawe atrakcje w Parku Owadów, Parku Mitologii i w lunaparku. Jeśli jeszcze nie byłeś ze swoim dzieckiem w Zatorlandzie, to koniecznie powinieneś to nadrobić. Zapraszamy na wycieczkę w sezonie 2024 – czekamy na Was!

Może Cię zainteresować

Spinozaur w parku dinozaurów Zatorland
Spinozaur

Należy do największych drapieżnych dinozaurów, jakie kiedykolwiek zamieszkiwały Ziemię. Ich oryginalny wygląd skłonił twórców filmu “The Jurassic Park” do wprowadzenia jednego z nich do pojedynku ze słynnym T-rexem, z którym w rzeczywistości nie mógł się spotkać ze względu na rozbieżny czas występowania tych dwóch gatunków. Mowa o spinozaurze. Co wyróżnia tego dinozaura i co warto o nim wiedzieć?

Jak wyglądał spinozaur?

Spinozaur przy chodzeniu wspomagał się przednimi kończynami, dzięki czemu równoważył ciężar swojej długiej szyi i głowy. Jednak nie to było najbardziej charakterystyczne dla tego gada. Posiadał on wspaniałą podłużną paszczę, która wizualnie przywodzi na myśl krokodyla. Różnica była taka, że jej rozwarcie u spinozaura mogło sięgać nawet 2 metrów! Głowa spinozaura cechowała się także wysoko umiejscowionymi nozdrzami, co umożliwiało temu dinozaurowi skutecznie polować w wodzie nawet przez dłuższy czas.

Innym znakiem rozpoznawczym spinozaura był duży żagiel umieszczony na jego grzbiecie. Żagiel ten powstawał z połączenia wyrostków kostnych, na których rozpięta była warstwa skóry. Pełnił on kilka funkcji, z których najbardziej istotną wydaje się termoregulacja. W zależności od tego pod jakim kątem spinozaur ustawił żagiel, tak albo nagrzewał go w słońcu, albo chłodził wiatrem. Przez taki zabieg osiągał optymalną temperaturę w całym ciele. Ten ciekawy element budowy spinozaura sprawił, że współcześnie określa się go mianem dinozaura z wachlarzem na grzbiecie lub dinozaurem z płetwą na grzbiecie. To drugie określenie może też sugerować, że ów żagiel mógł być wykorzystywany przez swojego właściciela do pływania lub przynajmniej zagarniania wodnego pokarmu, na który polował spinozaur.

Waga, długość i wzrost spinozaura

Ile ważył spinozaur? Ile metrów wysokości miał największy spinozaur na świecie? Wymiary spinozaura oszacowane na podstawie znalezionych skamieniałości pozwoliły skomponować model tego gatunku, który mógł osiągać nawet 18 metrów długości, przy masie do 9 ton. Wysokość szkieletu spinozaura szacuje się na 6 metrów z czego sam żagiel mógł zajmować nawet 2 metry!

Obejrzyj nasz film na YouTube i poznaj spinozaura w minutę!

 

Co jadł spinozaur?

Z racji wodno-lądowego stylu życia w menu spinozaura znajdowały się zarówno ryby, jak i inne dinozaury. Spinozaur nie był gatunkiem wybrednym i nie pogardził też padliną. Dzięki takiemu podejściu do żywienia zawsze znajdował coś do jedzenia.

Gdzie występowały spinozaury?

Pierwsze odkrycie spinozaura przypadło w udziale Ernestowi Stromerowi, który natrafił na jego szczątki w 1912 roku w Egipcie. Osobnik, który był jak dotąd najlepiej skompletowanym przedstawicielem nowego gatunku nie przetrwał niestety do naszych czasów. Jego szczątki zostały zniszczone podczas II wojny światowej. W 1996 roku inny badacz, Dale Russell, w Maroku odkrył 5 kręgów, które nie należały do wcześniejszego odkrycia Stromera, choć klasyfikowały się do rodzaju spinozaura. Dzisiaj w naukach paleontologicznych funkcjonują zatem dwa gatunki spinozaura, nazwane adekwatnie do miejsc ich odkryć:

  • Spinosaurus aegyptiacus
  • Spinosaurus maroccanus.

Według naukowców dinozaur ten zamieszkiwał przede wszystkim tereny Afryki Północnej około 106-93 mln lat temu.

Czy spinozaur żył w stadach?

Jak większość teropodów, bo do takiego podrzędu zaklasyfikował się spinozaur, prowadził on życie samotnika. W pary łączył się tylko w okresie godów.

Spinozaur ‒ ciekawostki

  • Według niektórych naukowców charakterystyczny wachlarz spinozaura mógł pełnić rolę płetwy grzbietowej, która w trakcie przemieszczania się pod wodą chroniła danego osobnika przed niekontrolowanymi obrotami ciała.
  • Spinozaury prowadziły tryb życia podobny do żółwi oraz krokodyli.
  • Żagiel spinozaura optycznie powiększał jego wymiary, a w okresie godowym był cennym elementem przyciągającym uwagę potencjalnych partnerek.
  • Jedna łapa spinozaura mogła mieć nawet 2,5 metra długości!

Jeśli chcesz z bliska poznać spinozaura rzeczywistej wielkości odwiedź park dinozaurów Zatorland. Zobaczysz tutaj na własne oczy ten, ale i 100 innych gatunków dinozaurów!

Wielkie otwarcie sezonu 2024!
Mamy dla Was super ważną informację! 
 
15 jubileuszowy sezon Zatorlandu otwieramy już 6 kwietnia!
 
Szykujemy dla Was super moc atrakcji, wiele nowości oraz mnóstwo dobrej zabawy!
 
Śledźcie nasze profile społecznościowe, szykujemy dla Was sporo niespodzianek!

 

 

Black weekend – nie przegap!

Black weekend w Zatorlandzie! -30% na bilety online na sezon 2024!
Koniec listopada nierozerwalnie kojarzy się z obniżkami. Również my przygotowaliśmy dla Was świetną promocję!

Tylko w dniach 24-27.11 wszystkie bilety online kupisz aż 30% taniej! Zakupione bilety będą ważne przez cały sezon 2024 (6.04-20.10.2024).

Wykorzystaj super zniżkę i już teraz zaplanuj moc atrakcji w Zatorlandzie w przyszłym roku! A jest z czego wybierać! W naszym Parku Rozrywki znajdziesz ponad 100 ruchomych dinozaurów i ponad 60 atrakcji! 

Ważne:

-Promocja nie łączy się z innymi rabatami.

-Nie dotyczy grup zorganizowanych.

-Nie dotyczy karnetów sezonowych, biletów urodzinowych.

BILETY ZAKUPIONE DROGĄ ELEKTRONICZNĄ NALEŻY WYMIENIĆ W OPASKOMACIE PARKU NA OPASKĘ, KTÓRA JEST WŁAŚCIWYM BILETEM!


BILET DLA MALUCHA:
Zawartość biletu jest tożsama z zawartością Biletu zakupionego przez rodzica (zawartość zobacz poniżej) oraz możliwość korzystania z urządzeń placów zabaw (huśtawki, trampoliny, zjeżdżalnie itp.), piaskownic „Wykopaliska”, Strefy Aktywnego Odkrywcy, Małpi Gaj (NOWOŚĆ!) oraz Dmuchańca (NOWOŚĆ!)

BILET ULGOWY ORAZ BILET NORMALNY OBEJMUJĄ:
• WSTĘP DO PARKU RUCHOMYCH DINOZAURÓW
• WSTĘP DO PARKU MITOLOGII (REJS TRAMWAJEM WODNYM – 10 ZŁ, WYNAJĘCIE ROWERKA WODNEGO – 15 ZŁ, PŁATNE NA MIEJSCU W PRZYSTANI)
• WSTĘP DO PARKU OWADÓW
• SEANS W KINIE 5D EXTREME
• SEANS W KINIE 3D 360
• ZWIEDZANIE DOMU SZALONEGO NAUKOWCA
• MOŻLIWOŚĆ WIELOKROTNEGO SKORZYSTANIA Z ATRAKCJI ZNAJDUJĄCYCH SIĘ NA TERENIE CAŁEGO PARKU – KOLEJKI, KARUZELE, TRAMPOLINY, PLACE ZABAW ITP. (Z WYJĄTKIEM URZĄDZEŃ URUCHAMIANYCH ZA POMOCĄ MONET, NP. AUTOMATYCZNE BUJAKI ITP.)

ATRAKCJE Z UWZGLĘDNIENIEM KRYTERIUM WZROSTOWEGO:
• Karuzela “Słoniki” – od 90 cm (Lunapark)
• Wieża Drop’n’twist – od 90 cm (Lunapark)
• Diabelski Młyn – od 90 cm (Lunapark)
• Karuzela “Merry-Go-Round” – od 90 cm (Lunapark)
• Karuzela „Clown” – od 90 cm (Park Owadów)
• Robal Coaster – od 95 cm (Park Owadów)
• Minigokarty – od 95 cm (Park Owadów)
• Karuzela „Strażak” – od 95 cm (Lunapark) NOWOŚĆ!
• Miasteczko Ruchu Drogowego – od 100 cm (Park Owadów)
• Basen z łódkami – od 100 cm (Park Owadów)
• Park Linowy “Zdobywcy Olimpu” – od 100 cm (Park Mitologii)
• Wieża „Zeus Swing Tower” – od 105 cm (Park Mitologii) NOWOŚĆ!
• Autodrom – od 110 cm (Lunapark)
• Dinocoaster – od 110 cm (Lunapark)
• Plac Zabaw „Robaki-rozrabiaki” – od 110 cm (Park Owadów)
• Karuzela “Crazy Raft” – od 130 cm (Lunapark)
• Karuzela “Twist’n’swing” – od 135 cm (Lunapark)

Pozostałe atrakcje na terenie całego parku nie są uwarunkowane wzrostem.
M.in.:
• Małpi Gaj – brak ograniczeń (Lunapark) NOWOŚĆ!
• Strefa Aktywnego Odkrywcy – brak ograniczeń (Lunapark)
• Plac Zabaw (Huśtawki, Trampoliny, Zjeżdżalnia Itp.) – brak ograniczeń (Lunapark)
• Plac zabaw – brak ograniczeń (Park Mitologii)
• Ścianka wspinaczkowa – brak ograniczeń (Park Mitologii oraz Park Owadów)
• Huśtawki – brak ograniczeń (Park Mitologii)
• Plac Zabaw „Ule” – brak ograniczeń (Park Owadów)
• Dmuchaniec – brak ograniczeń (Park Mitologii) NOWOŚĆ!
• ITP.