Park
Owadów

pszczoła

Park owadów: przeżyj niezapomnianą przygodę!

Szukasz niebanalnej rozrywki dla całej rodziny? Miejsca, w którym Twoje dziecko aktywnie spędzi czas, a przy okazji podszkoli się w dziedzinie entomologii, czyli nauki o owadach? Zapraszamy do Parku Owadów w Zatorze – wyjątkowego punktu na mapie Polski, pełnego atrakcji dla małych i dużych odkrywców!

Co można zobaczyć w naszym parku owadów gigantów?

Zastanawiasz się, czy warto do nas przyjechać? Sprawdź, czego możesz się spodziewać.

W Parku Owadów Zatorland zebraliśmy ponad 28 różnych gatunków owadów, które prezentujemy w ludzkich rozmiarach, a nasi goście potwierdzają, że wyglądają jak żywe. Dzięki temu możesz dokładnie zapoznać się z wyglądem insekta i z bliska obejrzeć detale. Dla Twojego dziecka to świetna okazja do pobudzenia wyobraźni, tym bardziej, że większość zwierząt w naszym parku wielkich owadów to instalacje ruchome, poruszające na przykład odwłokiem i czułkami, a także wydające dźwięki!


Od początku chcieliśmy stworzyć przede wszystkim park owadów dla dzieci, w którym nasi najmłodsi goście będą mogli zapoznać się z najciekawszymi gatunkami, a starsi przyjrzeć się insektom, o których uczyli się na lekcjach w szkole i których budowę oglądali w podręcznikach. Połączenie funkcji rozrywkowej z edukacyjną to idea, którą realizujemy zarówno w parku owadów, jak i pozostałych strefach, współtworzących Zatorland.


Wśród najciekawszych gatunków, jakie możesz spotkać w naszym parku z dużymi owadami, warto wskazać cykady, komary, modliszki, motyle czy karaluchy i osy. Nie brakuje u nas także egzotycznych okazów z całego świata, w tym rodem z Tajlandii, Maroka czy Rosji. Spacer przez nasz park z owadami to nie tylko nie lada gratka dla maluchów, ale również interesujące i kształcące doświadczenie dla dorosłych. Dla odwiedzających zorganizowaliśmy także strefę dydaktyczną, gdzie dodatkowo można poszerzyć horyzonty i dowiedzieć się więcej o prezentowanych okazach.

Niesamowity Park Owadów na wyciągnięcie ręki

Park Owadów w Zatorlandzie to wyjątkowe miejsce dla wszystkich małych odkrywców. Twoje dziecko nie będzie chciało opuścić tego miejsca bez poznania wszystkich, z ponad 28 różnych owadów. Insekty są ludzkich rozmiarów, co dodatkowo pobudza wyobraźnię najmłodszych.

Czytaj dalej

Do najciekawszych okazów w Parku Owadów należą: cykady, komary, modliszki, motyle czy karaluchy i osy. Każdy z nich reprezentuje inny gatunek. Większość z owadów jest ruchomych – dzieci z pewnością nie będą mogły obok nich przejść obojętnie! 

Na wystawie nie zabraknie także tych najbardziej egzotycznych reprezentantów. Ekspozycja uwzględniła najciekawsze gatunki z Tajlandii, Maroka czy Rosji. Wszystkie wyglądają jak żywe i budzą zdziwienie zarówno u dorosłych, jak i u dzieci. 

Park Owadów to nie tylko niesamowity park pełen najróżniejszych gatunków insektów. To również idealna okazja dla rodzin z dziećmi, by pokazać swoim pociechom Miasteczko Ruchu Drogowego, Monster Trucka, ściankę wspinaczkową, mini pociąg, basen z łódkami, dom szalonego naukowca, mini gokarty i place zabaw. Wszystkie te atrakcje pobudzą wyobraźnię i sprawią, że dziecko przy doskonałej zabawie będzie miało szansę nauczyć się ciekawych rzeczy. 

Na miejscu Twoje dziecko będzie mogło również przejść specjalną ścieżkę dydaktyczną, a podczas tak wyjątkowego spaceru pozna najważniejsze informacje o insektach i doświadczy niezapomnianej przygody. Każda z ponad 28 ekspozycji charakteryzuje się wiernym odwzorowaniem szczegółów budowy zwierzęcia, a dodatkowo pokazuje w dużej skali jego sylwetkę. Jest to doskonała okazja dla dziecka, by mogło na własne oczy zobaczyć biologiczne ciekawostki z książek. 

Atrakcje w Parku owadów

Park Rozrywki Zatorland oferuje ponad 28 różnych rodzajów insektów.
Możesz zobaczyć je wszystkie, klikając w zakładkę “mapa interaktywna”.

owad
Komar
owad
Skolopendra
dla-kazdego-dziecka
Tor ciężarówkowy
rodzinne-badge
od
95 cm
Wzrost
RobalCoaster
dla-kazdego-dziecka
rodzinne-badge
Dom Szalonego Naukowca
dla-kazdego-dziecka
Ścianka preparowanych owadów
dla-kazdego-dziecka
Ścianka wspinaczkowa
od
100 cm
Wzrost
Basen z łódkami
dla-kazdego-dziecka
Plac Zabaw „Ule”
rodzinne-badge
od
100 cm
Wzrost
Miasteczko Ruchu Drogowego
od
95 cm
Wzrost
Minigokarty

Zobacz na własne oczy największego na świecie ruchomego dinozaura!

Największy znaleziony dinozaur należący do grupy zauropodów z rodziny tytanozaurów. Żył w okresie środkowej kredy na terenie dzisiejszej Argentyny. Szacuje się, że ważył około 80-100 ton przy wysokości 13 metrów i długości 44 metrów.

Długa szyja umożliwiała mu dosięganie do pokarmu roślinnego. Potrafił sięgnąć głową piątego piętra. Długi ogon był pomocny w utrzymywaniu równowagi pozostałej części ciała, jak również służył do obrony.

 

Sprawdź w której części Parku Zatorland się znajduje!

Edukacja

Pozwól dziecku przejść specjalną ścieżkę edukacyjną z wyjątkowymi owadami w roli głównej.
W Parku Owadów czeka na Ciebie znacznie więcej ciekawych atrakcji. To miejsce zgromadziło kolekcję najciekawszych i egzotycznych owadów z całego świata!

Muzeum olbrzymich owadów i... nie tylko!

Tworząc park gigantycznych owadów, zależało nam na zapewnieniu rozrywki jak największej grupie odbiorców. Dlatego znajdziesz u nas moc dodatkowych atrakcji, dzięki którym cała Twoja rodzina przeżyje niezapomnianą przygodę.

Oto punkty na mapie Zatorland, które wywołują najwięcej emocji i każdego roku przyciągają rzesze odwiedzających nasz park dużych owadów:

  • RobalCoaster – odrobina adrenaliny w towarzystwie ogromnego robala;
  • Miasteczko Ruchu Drogowego – fantastyczne ćwiczenie zasad panujących na drodze, a do tego ogromny Monster Truck dla młodych fanów motoryzacji;
  • ścianka wspinaczkowa – podejmij wyzwanie i zdobądź szczyt;
    basen z łódkami – niepowtarzalna okazja, by stanąć za sterem i dowodzić statkiem;
  • dom szalonego naukowca – sprawdź, jakie niespodzianki czekają w nim na dzieciaki;
  • mini gokarty – dla wszystkich entuzjastów rajdów samochodowych;
  • place zabaw – radość dla najmłodszych i chwila wytchnienia dla opiekunów.

Videogaleria

Zobacz, jakie atrakcje czekają na Ciebie w Parku Owadów.
Na miejscu możesz spotkać  28  insektów!

Atrakcje w Parku owadów

Park Rozrywki Zatorland oferuje ponad 28 różnych rodzajów insektów.
Możesz zobaczyć je wszystkie, klikając w zakładkę “mapa interaktywna”.

owad
Komar
owad
Skolopendra
dla-kazdego-dziecka
Tor ciężarówkowy
rodzinne-badge
od
95 cm
Wzrost
RobalCoaster
dla-kazdego-dziecka
rodzinne-badge
Dom Szalonego Naukowca
dla-kazdego-dziecka
Ścianka preparowanych owadów
dla-kazdego-dziecka
Ścianka wspinaczkowa
od
100 cm
Wzrost
Basen z łódkami
dla-kazdego-dziecka
Plac Zabaw „Ule”
rodzinne-badge
od
100 cm
Wzrost
Miasteczko Ruchu Drogowego
od
95 cm
Wzrost
Minigokarty

Park owadów - cennik

Cennik naszego parku olbrzymich owadów uwzględnia różne warianty biletów, w tym specjalne zestawy prezentowe do wykorzystania w trakcie trwania sezonu, czyli pomiędzy 28 kwietnia a 22 października. Możesz wybierać spomiędzy biletów jedno- lub dwudniowych albo zdecydować się na kupno karnetu. Mamy także ofertę dla grup zorganizowanych. Po szczegóły zapraszamy do zakładki z cennikiem.

Nieopodal parku, na pięknym zalesionym terenie nad rzeką Skawą, można zarezerwować nocleg w Ośrodku wypoczynkowym RiverPark, co stanowi doskonałą opcję dla tych, którzy zdecydują się na zakup biletów dwudniowych. Gorąco zachęcamy do tego rozwiązania, bo jeden dzień może okazać się niewystarczający, by skorzystać z wszystkich atrakcji, które dla Was przygotowaliśmy.

Park gigantów owadów to doskonała opcja na spędzenie dnia albo weekendu dla całej familii. Wizyta w Zatorze to również świetny pomysł na prezent urodzinowy dla Twojego dziecka. Śledź kalendarz eventów na naszej stronie internetowej, a będziesz na bieżąco z cyklicznymi imprezami, które organizujemy w ramach dodatkowych atrakcji w sezonie.

BILETY ZAKUPIONE DROGĄ ELEKTRONICZNĄ NALEŻY WYMIENIĆ W OPASKOMACIE PARKU NA OPASKĘ, KTÓRA JEST WŁAŚCIWYM BILETEM!


BILET DLA MALUCHA:
Zawartość biletu jest tożsama z zawartością Biletu zakupionego przez rodzica (zawartość zobacz poniżej) oraz możliwość korzystania z urządzeń placów zabaw (huśtawki, trampoliny, zjeżdżalnie itp.), piaskownic „Wykopaliska”, Strefy Aktywnego Odkrywcy, Małpi Gaj (NOWOŚĆ!) oraz Dmuchańca (NOWOŚĆ!)

BILET ULGOWY ORAZ BILET NORMALNY OBEJMUJĄ:
• WSTĘP DO PARKU RUCHOMYCH DINOZAURÓW
• WSTĘP DO PARKU MITOLOGII (REJS TRAMWAJEM WODNYM – 10 ZŁ, WYNAJĘCIE ROWERKA WODNEGO – 15 ZŁ, PŁATNE NA MIEJSCU W PRZYSTANI)
• WSTĘP DO PARKU OWADÓW
• SEANS W KINIE 5D EXTREME
• SEANS W KINIE 3D 360
• ZWIEDZANIE DOMU SZALONEGO NAUKOWCA
• MOŻLIWOŚĆ WIELOKROTNEGO SKORZYSTANIA Z ATRAKCJI ZNAJDUJĄCYCH SIĘ NA TERENIE CAŁEGO PARKU – KOLEJKI, KARUZELE, TRAMPOLINY, PLACE ZABAW ITP. (Z WYJĄTKIEM URZĄDZEŃ URUCHAMIANYCH ZA POMOCĄ MONET, NP. AUTOMATYCZNE BUJAKI ITP.)

ATRAKCJE Z UWZGLĘDNIENIEM KRYTERIUM WZROSTOWEGO:
• Karuzela “Słoniki” – od 90 cm (Lunapark)
• Wieża Drop’n’twist – od 90 cm (Lunapark)
• Diabelski Młyn – od 90 cm (Lunapark)
• Karuzela “Merry-Go-Round” – od 90 cm (Lunapark)
• Karuzela „Clown” – od 90 cm (Park Owadów)
• Robal Coaster – od 95 cm (Park Owadów)
• Minigokarty – od 95 cm (Park Owadów)
• Karuzela „Strażak” – od 95 cm (Lunapark) NOWOŚĆ!
• Miasteczko Ruchu Drogowego – od 100 cm (Park Owadów)
• Basen z łódkami – od 100 cm (Park Owadów)
• Park Linowy “Zdobywcy Olimpu” – od 100 cm (Park Mitologii)
• Wieża „Zeus Swing Tower” – od 105 cm (Park Mitologii) NOWOŚĆ!
• Autodrom – od 110 cm (Lunapark)
• Dinocoaster – od 110 cm (Lunapark)
• Plac Zabaw „Robaki-rozrabiaki” – od 110 cm (Park Owadów)
• Karuzela “Crazy Raft” – od 130 cm (Lunapark)
• Karuzela “Twist’n’swing” – od 135 cm (Lunapark)

Pozostałe atrakcje na terenie całego parku nie są uwarunkowane wzrostem.
M.in.:
• Małpi Gaj – brak ograniczeń (Lunapark) NOWOŚĆ!
• Strefa Aktywnego Odkrywcy – brak ograniczeń (Lunapark)
• Plac Zabaw (Huśtawki, Trampoliny, Zjeżdżalnia Itp.) – brak ograniczeń (Lunapark)
• Plac zabaw – brak ograniczeń (Park Mitologii)
• Ścianka wspinaczkowa – brak ograniczeń (Park Mitologii oraz Park Owadów)
• Huśtawki – brak ograniczeń (Park Mitologii)
• Plac Zabaw „Ule” – brak ograniczeń (Park Owadów)
• Dmuchaniec – brak ograniczeń (Park Mitologii) NOWOŚĆ!
• ITP.