Blog
Zatorland

Poniżej znajdują się najciekawsze informacje
i ciekawostki ze świata Parku Zatorland.
Regularnie uzupełniamy ten dział, by nasi goście mogli być na bieżąco z nowościami.
Dinozaury po zmroku już 13 i 14 sierpnia!

Zastanawiacie się, jak spędzić długi weekend? Mamy dla Was podpowiedź – w Zatorlandzie szykujemy dla Was wyjątkowe, klimatyczne wydarzenie!

  Kochacie dinozaury? U nas możecie zobaczyć, jak wyglądają nocą… To unikalna okazja, aby przekonać się, jak nasze dinozaury prezentują się w świetle księżyca i… specjalnych iluminacji! Dreszczyk emocji gwarantowany! A po klimatycznym, nocnym spacerze wśród dinozaurów, zapraszamy na szaleństwa w pięknie oświetlonym Lunaparku!  
  • Kiedy?
13-14 sierpnia, godz. 19:00-22:30
  • Gdzie?
Park Ruchomych Dinozaurów i Lunapark
  • Bilety
Bilet wieczorny (wstęp do Parku Ruchomych Dinozaurów oraz możliwość korzystania z atrakcji Lunaparku) – 39,90 zł/os (dzieci od 91 cm wzrostu oraz dorośli). Do nabycia wyłącznie w kasach Parku 13 i 14 sierpnia od godz. 19.00. UWAGA! Jeśli 13 lub 14 sierpnia będziecie u nas w Parku, udział w wydarzeniu macie zapewniony w ramach zakupionego biletu jedno- lub dwudniowego, czyli możecie bawić się u nas do 22:30!  
25 i 26 czerwca – Psi Patrol!

Zapraszamy na kolejny bajkowy weekend w Zatorlandzie❗
Już 25 i 26 czerwca spotkacie w naszym Parku… Psi Patrol!
Chcecie zrobić sobie zdjęcia z dzielną drużyną ulubionych bohaterów.
Wpadajcie do Zatorlandu!

Zakończenie roku szkolnego!

Zakończenie roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was niezwykłą niespodziankę.
Po okazaniu świadectwa szkolnego lub dyplomu z przedszkola otrzymacie bilet wstępu do Parku Rozrywki Zatorland za jedyne 1 zł!

Szczegóły promocji:
-Bilety promocyjne dostępne są w kasie parku.
-Promocja dotyczy tylko klientów indywidualnych (nie dotyczy grup zorganizowanych).
-Dziecko wchodzi z rodzicem lub opiekunem, który zakupi dla siebie bilet Normalny w regularnej cenie.
-Jedna osoba dorosła może sprawować opiekę nad 5 dzieci.
-Promocja dotyczy dzieci do maksymalnie 16 roku życia.
-Promocja obowiązuje tylko 24 czerwca!

Promocja obowiązuje tylko 24 czerwca! To jak? Gotowi na rozpoczęcie wakacji?

Dzień ojca -50% na bilet

23 czerwca – 50% na bilet dla każdego taty!
Bilety rabatowe dostępne tylko w kasach biletowych 23.06.

Weekend darmowe dostawy

Idealny prezent dla małego fana dinozaurów?
Wizyta w Zatorlandzie!
Podaruj swojemu dziecku lub wnuczkowi wyjątkowy zestaw prezentowy – bilet prezentowy i gadżet – a od 27 do 30 maja nie zapłacisz za dostawę! Promocja obowiązuje tylko wtedy, gdy w koszyku znajdzie się bilet prezentowy!

https://sklep.zatorland.pl/3-bilety

 

Promocja w River Parku: -15% na bilety do Zatorlandu

Szukasz atrakcji na rodzinny wypad? ‍Wybierz przygodę w River Parku w Zatorze i zgarnij -15% na bilety do Zatorlandu! Co trzeba zrobić, by otrzymać super rabat Wystarczy jedynie, że zarezerwujesz dowolny domek letniskowy na pobyt między 25 maja a 30 czerwca.
Co ważne, Twoja rodzina będzie obsłużona jak prawdziwi VIP-owie! Za bilety zapłacisz wygodnie w naszej recepcji, a co więcej – od razu otrzymasz opaski do parku, dzięki czemu oszczędzisz czas i ominiesz wszystkie kolejki.

——–

River Park – ośrodek wypoczynkowy w zaciszu natury.
Zarezerwuj domek zanim ubiegną Cię inni.

Zestawy prezentowe na Dzień Dziecka -20%

Podaruj radość na dzień dziecka – przygodę w Zatorlandzie i dinogadżety!

Kup super zestawy prezentowe z rabatem -20%! Promocja ważna od 17.05.-26.05.

Bilet prezentowy + Maskotka Franio

Bilet prezentowy + Gry

Bilet prezentowy + Bluza

 

Dzień Matki w Zatorlandzie!

Jak planujecie spędzić Dzień Matki? Jeśli jeszcze nie macie pomysłów, to świetnie się składa, bo przygotowaliśmy dla Was nie lada promocję! Wybierzcie wspólne świętowanie w Zatorlandzie i zgarnijcie zniżkę -50% na bilet dla Mamy. Promocja obowiązuje tylko 26 maja w kasach Parku.

Sprawdźcie wszystkie nasze atrakcje!

 

 

PRZEDŁUŻAMY MAJÓWKĘ -10 zł na bilety

PRZEDŁUŻAMY MAJÓWKĘ W ZATORLANDZIE!
Piękna, słoneczna pogoda zachęca do zabawy na całego, dlatego przygotowaliśmy dla Was coś specjalnego
Tylko od 5 do 8 maja bilety do naszego Parku kupicie 10 zł taniej. Promocja obowiązuje na bilety zakupione on-line lub w kasach biletowych, także możecie zrealizować bon turystyczny.

BILETY ON-LINE

A co czeka Was na miejscu? Mnóstwo zabawy w 3 ogromnych parkach tematycznych i Lunaparku!

Park Ruchomych Dinozaurów – spotkajcie największego na świecie ARGENTYNOZAURA, usłyszcie groźny ryk T-REXA i poznajcie nowych mieszkańców naszego Parku – rodzinę Ornitolestów i Styrakozaura!
Park Owadów – czeka tu na Was aż 28 ogromnych owadów, przejażdżka szalonym RobalCoasterem, wyścigi na minigokartach i w Miasteczku Ruchu Drogowego, wodna przygoda w basenie z łódkami i wiele innych!
Park Mitologii – słoneczny rejs po malowniczym stawie śladem 46 greckich bogów i bohaterów! Po fascynujących opowieściach możecie nasycić głód przygód w parkach linowych “Zdobywcy Olimpu”!
Lunapark – pora na porcję adrenaliny! Dinocoaster, łódka “Crazy Raft”, diabelski młyn – którą szaloną atrakcję wybierzecie?

Pomysł na rodzinny weekend? Zapraszamy do Zatorlandu!

 

Analiza parków z ruchomymi dinozaurami w Europie

Polska to kraj, w którym odnajdziemy aż 6 parków rozrywki z dinozaurami, które posiadają także ruchome modele. Największy park rozrywki w Polsce dominuje nawet pod względem liczby samych dinozaurów ruchomych na tle całej Europy.

Cel naszej analizy

Głównym zamierzeniem naszego badania było wykazanie, ile parków zlokalizowanych jest w Europie, oraz który rodzinny park rozrywki posiada najwięcej dinozaurów, uwzględniając głównie obiekty ruchome. Wyniki analizy były zaskakujące, głównie dlatego, że Polska znalazła się w czołowym miejscu wśród państw, w których jest zlokalizowanych stosunkowo najwięcej tego typu najlepsze atrakcje w Polsce.

Metodologia 

W celu zidentyfikowania parków rozrywki wykonano szczegółową kwerendę za pośrednictwem wyszukiwarek horyzontalnych, np. takich jak Google, Yandex, Seznam czy Bing. Posłużono się następującymi słowami kluczowymi (w języku angielskim oraz lokalnym dla danego kraju): “park rozrywki z ruchomymi dinozaurami”, “ruchome parki dinozaurów” czy “animatroniczne dinozaury”. Wyniki zostały zawężone za pomocą operatorów boolowskich. Każdy park rozrywki w Europie zweryfikowano pod względem liczby obiektów oraz powierzchni parku. Wskaźniki te były pomocne do utworzenia rankingu parków rozrywki w Europie. Analizy dokonywano na stronach internetowych parków, w wewnętrznych dokumentach parków (np. planach rozwoju), na kanałach mediów społecznościowych poprzez udostępniane filmiki promocyjne czy mapy parku. Pomocne było także narzędzie Google Maps (street view), które umożliwiło “zwiedzanie online” danego parku. Przyjrzano się również wpisom na blogach podróżniczych, w których wydawano recenzje przez klientów czy artykułom prasowym. W celu ustalenia powierzchni posiłkowano się danymi ze strony internetowej parku lub narzędzia, które posiadało funkcję mierzenia działki na mapie.

Liczba parków dinozaurów w Europie

Przeprowadzona przez nas analiza wykazała, że w Europie zlokalizowanych jest aż 82 parków rozrywki z dinozaurami, które posiadają chociaż jeden ruchomy obiekt. Pod względem liczby parków rozrywki w Europie, najwięcej znajduje się ich w Wielkiej Brytanii (14 parków), Francji (9 parków) oraz po 6 parków w Polsce, Rosji i Ukrainie. Pośród badanych państw Europy, aż 25 z nich posiada park dinozaurów z jakimś obiektem ruchomym, a 13 państw nie posiada ich w ogóle (np. Finlandia, Norwegia czy Portugalia).  72% parków posiada od 10 do 49 obiektów, 13,4% – 50-100 obiektów, 9,6% parków posiada mniej niż 10 obiektów. Nieliczne parki w Europie posiadają powyżej 100 obiektów (4,8%).

Lider w Europie pod względem ruchomych obiektów

Nasze badanie wykazało, że najwięcej ruchomych obiektów w Europie ma polski Park Rozrywki Zatorland. Park ten posiada ponad 100 obiektów z czego ponad połowa to modele dinozaurów poruszające się oraz wydające dźwięki. Niektóre z badanych posiadają większą liczbę obiektów, przy czym tylko kilka obiektów okazuje się być ruchoma. Na przykład park we Francji (Prehisto-Dino Park) posiada aż 150 obiektów, jednak tylko jeden to obiekt ruchomy. Kolejnym przykładem może być niemiecki park  Dinosaurierland Rüge, w którym mieści się ok. 125 obiektów, z czego tylko 11 jest ruchomych. Do innych parków będących w grupie powyżej 100 obiektów zaliczyć można również holenderski Dinoland, grecki Dino Park Greece oraz rumuński Dino Parc (każdy posiada nieco ponad 100 obiektów, ale tylko kilka ruchomych). W badaniu uwzględniono także inny wskaźnik, który pomógł wskazać bezkonkurencyjność największych parków. Mowa tu o powierzchni parku. Badanie wykazało, że największym parkiem rozrywki dla dzieci pod względem wielkości powierzchni jest Gviskudzoo, położone w Danii (65 ha), warto jednak wspomnieć, że powierzchnia ta obejmuje również obszar zoo, które znajduje się w ofercie parku. Na drugim miejscu plasuje się polski Park Rozrywki Zatorland, którego powierzchnia wynosi 20 ha, za nim wspomniany już francuski park (Prehisto-Dino Park) oraz holenderski Dino Experience Park.
Najlepszym parkiem rozrywki w Polsce pod względem dinozaurzej tematyki pozostaje park rozrywki dla dzieci, Zatorland. 

Wynikiem analizy jest poniższe zestawienie (TOP 20), które uwzględnia liczbę obiektów oraz powierzchnię wyrażoną w hektarach. 

 

RANKING PARKÓW Z DINOZAURAMI POD WZGLĘDEM POWIERZCHNI
I LICZBY OBIEKTÓW

Miejsce
w rankingu

Nazwa parku

Kraj

Powierzchnia
(w ha)

Liczba obiektów*

1

Park Rozrywki Zatorland

Polska

20 ha

101 (ponad połowa ruchomych obiektów)

2

Prehisto-Dino Park

Francja

12 ha

150 (tylko jeden ruchomy obiekt)

3

Dinosaurierland Rügen

Niemcy

9,5 ha

125 (ok. 11 obiektów ruchomych)

4

Dinoland

Holandia

4 ha

101 (kilka obiektów ruchomych)

5

Dino Park Greece

Grecja

4 ha

100 (kilka obiektów ruchomych)

6

Dino Parc

Rumunia

3,5 ha

100 (jeden obiekt ruchomy)

7

Styrassicpark

Austria

4 ha

90 

8

Cardoland

Francja

7 ha

88 

9

Dinopark Funtana

Chorwacja

8,5 ha

80 

10

Dino Experience Park

Holandia

10 ha

ok. 70 

11

Aven Marzal

Francja

2 ha

ok. 60

12

Gviskudzoo

Dania

65 ha

ok. 55

13

Dinopedia Parc

Francja

7 ha

55

14

Dino

Litwa

7 ha

51

15

Rauboniu parkas

Litwa

9 ha

ok. 50

16

Park Skazka

Rosja

2 ha

50

17

Dinosaur Istres in Istres

Francja

3,5 ha

45 

18

Dino World

Francja

1,3 ha

45

19

Yurkin Park

Rosja

6,4 ha

43 

20

Jurasica

Rumunia

2 ha

42

Źródło: oprac. Markethub.
* Wytypowane parki, które wykazywały najwięcej obiektów w parku (>100 obiektów) zostały przeanalizowane dogłębniej w celu oszacowania liczby tylko ruchomych obiektów (szacunki wskazane w nawiasie).

BILETY ZAKUPIONE DROGĄ ELEKTRONICZNĄ NALEŻY WYMIENIĆ W OPASKOMACIE PARKU NA OPASKĘ, KTÓRA JEST WŁAŚCIWYM BILETEM!

BILET DLA MALUCHA:
Zawartość biletu jest tożsama z zawartością Biletu zakupionego przez rodzica oraz możliwość korzystania z urządzeń placu zabaw (huśtawki, kulkolandy, trampoliny, zjeżdżalnie) i Strefy Aktywnego Odkrywcy (Nowość!)

BILET ULGOWY ORAZ BILET NORMALNY OBEJMUJĄ:
• WSTĘP DO PARKU RUCHOMYCH DINOZAURÓW
• WSTĘP DO PARKU MITOLOGII (REJS TRAMWAJEM WODNYM – 10 ZŁ, WYNAJĘCIE ROWERKA WODNEGO – 15ZŁ, PŁATNE NA MIEJSCU W PRZYSTANI)
• WSTĘP DO PARKU OWADÓW
• SEANS W KINIE 5D EXTREME,
• SEANS W KINIE 3D 360,
• ZWIEDZANIE DOMU SZALONEGO NAUKOWCA,
• MOŻLIWOŚĆ WIELOKROTNEGO SKORZYSTANIA Z ATRAKCJI ZNAJDUJĄCYCH SIĘ NA TERENIE CAŁEGO PARKU – KOLEJKI, KARUZELE, TRAMPOLINY ITP. (Z WYJĄTKIEM URZĄDZEŃ URUCHAMIANYCH ZA POMOCĄ MONET NP. AUTOMATYCZNE BUJAKI ITP.)

ATRAKCJE Z UWZGLĘDNIENIEM KRYTERIUM WZROSTOWEGO DLA BILETU ULGOWEGO:
• Wieża Zeus Swing Tower – od 105 cm (Park Mitologii)
• Robal Coaster – od 95 cm (Park Owadów)
• Karuzela “Słoniki” – od 90 cm (Lunapark)
• Plac Zabaw (Kulkolandy, Huśtawki Itp.) – od 90 cm (Lunapark)
• Mini-pociąg – Od 90 cm (Park Owadów)
• Karuzela “Merry-Go-Round” – od 90 cm (Lunapark)
• Diabelski Młyn – od 90 cm (Lunapark)
• Wieża Drop’n’twist – od 90 cm (Lunapark)
• Strefa Aktywnego Odkrywcy (Nowość!) – Brak ograniczeń (Lunapark)
• Minigokarty – od 95 cm (Park Owadów)
• Miasteczko Ruchu Drogowego – od 100 cm (Park Owadów)
• Basen z łódkami – od 100 cm (Park Owadów)
• Park Linowy “Zdobywcy Olimpu” – od 100 cm (Park Mitologii)
• Plac Zabaw – od 110 cm (Park Owadów)
• Dinocoaster – od 110 cm (Lunapark)
• Autodrom – od 110 cm (Lunapark)
• Karuzela “Twist’n’swing” – od 135 cm (Lunapark)
• Karuzela “Crazy Raft” – od 130 cm (Lunapark)

Pozostałe atrakcje na terenie całego parku nie są uwarunkowane wzrostem lub nie wymagają ograniczeń.