Park Ruchomych Dinozaurów w Zatorlandzie
Jesienne atrakcje w Małopolsce

Jesienne atrakcje w Małopolsce

Złota polska jesień zachwyca swoim urokiem. Kolorowe liście, dni pełne słońca, optymistyczna aura unosząca się w powietrzu i cała masa kasztanów, które tylko czekają na zebranie. No jak tu nie kochać jesieni? Szukacie pomysłu na rodzinną wycieczkę za miasto? Sprawdźcie 5 propozycji, które dla Was przygotowaliśmy!

Top 5 atrakcji na jesień w województwie małopolskim

Małopolska pełna jest wyjątkowych zakątków i ciekawych miejsc wartych odwiedzenia. Zajrzyjcie do naszej listy top 5 atrakcji na jesień i sprawdźcie, czy znacie je wszystkie!

Park Ruchomych Dinozaurów w Zatorlandzie

 1. Park Rozrywki Zatorland:

Wasze dzieci kochają dinozaury, robale i karuzele? Rozglądacie się za ciekawym miejscem na wycieczkę, w którym będziecie mogli spędzić cały dzień pełen wrażeń? Rodzinny Park Rozrywki Zatorland zaprasza do zwiedzania. Obiekt mieści się w małopolskim Zatorze, ok. godzinę drogi od Krakowa. Wygodnie dotrzecie tutaj samochodem, autobusem lub pociągiem! Bilety do Parku możecie kupić online: https://zatorland.pl/ lub na miejscu w kasie. Przed wycieczką koniecznie sprawdźcie na stronie harmonogram otwarcia parku jesienią. Co ciekawego tu na Was czeka? Zatorland to aż 20 ha zielonej przestrzeni sprzyjającej wypoczynkowi, 3 parki tematyczne i fantastyczny lunapark. W Zatorlandzie mieści się Największy w Europie Park Ruchomych Dinozaurów, Park Owadów, Park Mitologii na wodzie, no i oczywiście lunapark z karuzelami. Atrakcje w każdej strefie zostały zaprojektowane tak, by angażować dzieci z każdej grupy wiekowej. W tym parku rozrywki zarówno maluchy, przedszkolaki, jak i uczniowie znajdą coś ciekawego dla siebie!

 1. Skansen w Wygiełzowie i Zamek Lipowiec:

Skansen w Wygiełzowie

Czy mieliście już okazję odwiedzić Muzeum Małopolski Zachodniej w Wygiełzowie? Jeśli nie, to koniecznie musicie nadrobić! Znajdziecie tutaj skansen z 27 zabytkowymi chatami wiejskimi, kapliczkami, studniami, pasiekami, Małopolskie Muzeum Pożarnictwa, Dwór przeniesiony tutaj z Drogini k. Myślenic, a także Zamek Lipowiec, który po renowacji ponownie został udostępniony do zwiedzania.

 1. Myślenice i Zarabie:

Myślenickie Zarabie to wprost idealne miejsce na aktywny rodzinny wypoczynek. Na dzieci czeka tutaj kilka bardzo ciekawych placów zabaw, alejki idealne do jazdy hulajnogą, czy rowerem, tyrolka. Nie lada atrakcją jest też most wiszący nad Rabą. Dużą popularnością wśród starszych dzieci i dorosłych cieszą się boiska do siatkówki plażowej, siłownia plenerowa oraz leżaki. To jednak nie wszystko! Będąc tutaj, koniecznie przespacerujcie się ścieżką sensoryczną i alejką edukacyjną. Chcecie więcej? Proszę bardzo! Z Zarabia kolejką linową można wyjechać na Górę Chełm, by podziwiać górskie widoki i napawać się świeżym powietrzem. Wybierając się w tę okolicę, warto zarezerwować sobie cały dzień na zabawę i odpoczynek – naprawdę warto!

 1. Kraków i Ogród Doświadczeń:

Kolejnym miejscem wartym odwiedzenia jesienią jest Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema w Krakowie. Obiekt mieści się w Krakowie przy Alei Pokoju i jest miejscem, które zaciekawi każdego odwiedzającego – bez względu na wiek. Zwiedzanie obiektu odbywa się samodzielnie – każdy może (a nawet powinien) dotykać urządzeń i samodzielnie sprawdzać ich przeznaczenie oraz działanie. Do dyspozycji oddanych jest ok. 110 obiektów. Przy każdym z nich znajduje się krótki opis oraz instrukcja działania. Warto poświęcić przynajmniej 2 godziny na zwiedzanie. Zaletą tego miejsca jest to, że w przypadku młodzieży szkolnej pozwala ono na własne oczy poznać prawa działania matematyki, fizyki, optyki – dzięki samodzielnemu wykonaniu różnorodnych doświadczeń nauka staje się łatwiejsza. Warto spróbować!

 1. Skamieniałe Miasto w Ciężkowicach

jesienne atrakcje w małopolsce

Czy wiecie, że wcale nie trzeba wybierać się w Góry Stołowe, żeby poznać urok niezwykłych formacji skalnych? Zaledwie 50 minut drogi na południe od Tarnowa, znajduje się Rezerwat Przyrody Nieożywionej Skamieniałe Miasto w Ciężkowicach. Obiekt można zwiedzać samodzielnie lub z przewodnikiem. Na zwiedzanie warto zarezerwować sobie ok. 2-3 godzin. Cała trasa – tam i z powrotem liczy ok. 4 kilometrów, więc nawet przedszkolaki pokonają ją bez przeszkód. Wybierając się tu z maluchami, zamiast wózka warto zabrać ze sobą wygodne nosidło turystyczne. Szlak wijący się pomiędzy formacjami skalnymi jest dobrze oznakowany, więc trudno się tu zgubić. Skamieniałe Miasto zbudowane jest ze skał o fantazyjnych nazwach np.: Czarownica, Borsuk, Skała Grunwald, Lisi Wąwóz, Grzybek, z którymi powiązane są lokalne podania i legendy. Zdecydowanie warto wybrać się tu na jesienną wycieczkę z maluchami!

Jesienne atrakcje w małopolsce

Jesień to doskonała pora na rodzinne wycieczki na świeżym powietrzu. Chcecie skorzystać z ostatnich ciepłych dni? Zainspirujcie się naszym artykułem i już dzisiaj zaplanujcie swoją weekendową podróż pełną przygód!

 

Zatorland – idealne miejsce na wycieczkę szkolną!

Idealne miejsce na wycieczkę szkolną? Oczywiście Zatorland!

Rok szkolny dopiero się zaczął, a już niektórzy zaczynają intensywnie myśleć o zorganizowaniu wycieczki klasowej. Nie ma się co dziwić – ciepłe jesienne dni idealnie nadają się na integracyjną wyprawę. A gdzie najlepiej wybrać się z klasą? Oczywiście do Parku Rozrywki Zatorland!

 

miejsce na wycieczkę szkolną

Zatorland? A co to takiego?

Park Rozrywki Zatorland jest jednym z najchętniej odwiedzanych tego typu parków w Polsce. Nie ma się co dziwić! Ilość atrakcji zaskoczy każdego! Na 20 ha zielonej przestrzeni znajdziecie ponad 60 fantastycznych atrakcji zgromadzonych w trzech parkach tematycznych i lunaparku. Czekają tu na Was:

 • Największy w Europie Park Ruchomych Dinozaurów, a w nim ponad 100 okazów, które ruszają się i wydają dźwięki. Dinozaury wykonane zostały w skali 1:1, dzięki czemu są jeszcze ciekawsze i bardziej realistyczne. Cały park dinozurów umiejscowiony został na dymiących mokradłach, co dodaje klimatu całemu miejscu. Spotkacie tu przerażającego T-Rexa, łagodnych roślinożerców, prehistoryczne gady latające, a także dinorodzinki.
 • Park Owadów, w którym z powodzeniem możecie zorganizować lekcję przyrody. W Parku staniecie oko w oko z 28 okazami olbrzymich insektów, które ruszają się i wydają dźwięki. Gigantyczna osa, komar, modliszka? Z bliska każdy z tych robali robi piorunujące wrażenie!
 • Park Mitologii na wodzie, w którym obejrzycie 46 figur antycznych bóstw i stworzeń mitologicznych. To zielone miejsce zaprasza do odpoczynku, zabawy i nauki. Koniecznie wybierzcie się na widokowy rejs tramwajem wodnym, w czasie którego wysłuchacie mitologicznych opowieści. Zajrzyjcie do labiryntu Minotaura, obejrzyjcie z bliska Konia Trojańskiego, zobaczcie na żywo, jak zbudowane było greckie miasteczko Akropolis.
 • Lunapark z całą masą karuzel i innych atrakcji dla każdego. Znajdziecie tutaj Diabelski Młyn, tor pontonowy, Karuzelę Strażak, Dinocoaster, Karuzelę Crazy Raft i inne.

Park Rozrywki Zatotoralnd mieści się w małopolskim Zatorze – ok. godzinę drogi z Krakowa i Katowic. Bliska odległość i dobry dojazd sprawiają, że Zatorland jest doskonałym miejscem na wycieczki szkolne i przedszkolne dla uczniów zarówno z Małopolski, jak i ze Śląska.

Co jeszcze czeka na Was w Zatorlandzie?

Oprócz atrakcji tematycznie nawiązujących do motywów poszczególnych parków, w Zatorlandzie czekają na Was także inne ciekawe niespodzianki. Są to na przykład:

 • Miasteczko Ruchu Drogowego,
 • Olbrzymie Wykopaliska,
 • Muzeum Szkieletów i Skamieniałości,
 • Łódki elektryczne,
 • Tor ciężarówkowy,
 • Autodrom,
 • Minigokarty,
 • 3 Parki linowe o zróżnicowanym stopniu trudności,
 • Ogromny Małpi Gaj,
 • Kulkoland,
 • Wielka poduchę do skakania,
 • Place zabaw,
 • Kino 5D,
 • Kino 3D 360,
 • Ścianka wspinaczkowa i wiele, wiele więcej!

Miasteczko Ruchu Drogowego w Zatorlandzie

Co Zatorland przygotował dla grup zorganizowanych?

 

Na grupy szkolne i przedszkolne czeka w Parku Rozrywki Zatorland wyjątkowa oferta. W ramach niej przedszkolaki mogą wykupić bilety wstępu w cenie 49.90 zł/osobę, a uczniowie w cenie 59.90 zł/osobę. Dodatkowo grupy mogą zamówić zestawy obiadowe do wyboru w cenie 21 zł/osobę. Bilety obejmują: wstęp do wszystkich parków tematycznych w Zatorlandzie oraz do lunaparku, nielimitowane korzystanie z atrakcji dostępnych na terenie parku (nie dotyczy to atrakcji uruchamianych na monety), seans w kinie 5D, zwiedzanie Domu Szalonego Naukowca.

Warsztaty pealontologiczne w Zatorlandzie

To jednak nie wszystko – grupy żądne wrażeń mogą dodatkowo zdecydować się na udział w warsztatach paleontologicznych, w czasie których dzieci będą przy pomocy dłuta i młotka odkrywać szkielety ukryte w gipsowych blokach. Udział w takich zajęciach to dodatkowy koszt 17zł/osobę. Bilety przysługują grupom, które liczą minimum 15 osób. Jeden opiekun na grupę 15 osób otrzymuje wstęp gratis, a w przypadku grup przedszkolnych – jeden opiekun na każde 10 dzieci. Opiekunowie grup (1 na 15 osób) otrzymuje gratis kawę lub herbatę, a także zestaw obiadowy. Toalety na terenie parku są bezpłatne, podobnie jak parking. Kierowcy autokarów na czas oczekiwania na grupę otrzymują gratis wstęp do Parku Rozrywki, a także darmową kawę lub herbatę. Czas pobytu grup w Zatorlandzie ograniczony jest godzinami otwarcia obiektu – z powodzeniem możecie więc spędzić tutaj cały dzień pełen atrakcji i niezapomnianych przygód.

Warsztaty paleontologiczne w Zatorlandzie

Zatorland – miejsce na wycieczkę szkolną!

Czy warto wybrać się na wycieczkę szkolną do Zatorlandu? Warto – i to jeszcze jak! Podczas wycieczki dzieci będą miały okazję nie tylko lepiej się poznać i zintegrować, ale też poszerzyć wiedzę, poznać nowe wiadomości, a do tego po prostu świetnie się bawić! Jeśli zatem szukacie sprawdzonego miejsca na ciekawą wycieczkę, to koniecznie zapoznajcie się z ofertą dla grup zorganizowanych na stronie: https://zatorland.pl/cennik-dla-grup-zorganizowanych/. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego Parku Rozrywki. Jest to świetne miejsce na wycieczkę szkolną!

Miasteczko Ruchu Drogowego w Zatorlandzie
Zatorland – miejsce na wycieczkę dla dzieci!

Zatorland – miejsce na wycieczkę dla dzieci!

Lato to idealny czas na zwiedzanie i zabawę, a najlepiej na zwiedzanie przez zabawę. Czy jest do tego miejsce lepsze od Zatorlandu? Nie! Nigdzie indziej nie znajdziecie tak wielu zróżnicowanych rozrywek zgromadzonych w jednym miejscu. To właśnie dlatego Zatorland jest kierunkiem ulubionym przez wszystkich uczestników letnich kolonii i półkolonii. Chcecie lepiej poznać Zatorland? Zapraszamy do lektury, bo jest to idealne miejsce na wycieczke dla dzieci!

Dinozaur T-Rex w Zatorlandzie

 

Wycieczka do Zatorlandu – dlaczego warto?

Zatorland daje Wam możliwość różnorodnego spędzenia czasu, zwiedzania i zabawy przez cały dzień. Nasz Park Rozrywki to ponad 20 hektarów zielonego terenu, na którym znajdziecie ponad 60 fantastycznych atrakcji zgromadzonych w trzech parkach tematycznych i lunaparku. A to wszystko w cenie jednego biletu!

Poznajcie nasze wyjątkowe, pełne niespodzianek Parki i już dzisiaj zaplanujcie swoją wycieczkę do Zatorlandu. Czekają na Was:

Park Ruchomych Dinozaurów

Park Dinozaurów to największa tego typu wystawa w całej Europie. Spotkacie tu groźnego T-Rexa, Stegozaura czy Diplodoka naturalnej wielkości, a także Argentozaura, który ma wielkość kilkupiętrowego budynku. Dinozaury W Zatorlandzie nie tylko się ruszają, ale również wydają dźwięki! Usłyszeć ryk dinozaura to niesamowite przeżycie – sprawdźcie sami! W Zatorlandzie możecie nie tylko podziwiać prehistoryczne gady. To również świetna okazja, aby zwiedzić: wykopaliska, wioskę człowieka pierwotnego z mamutem, dinoride, czy Muzeum Szkieletów i Skamieniałości, w którym znajdziecie np. naturalnej wielkości czaszkę T-Rexa. Naprawdę warto!

Park Owadów

W tej strefie czeka na Was wystawa aż 28 polskich i egzotycznych gatunków owadów w ludzkich rozmiarach! Ruchome insekty prezentują szczegóły swojej anatomii, zatem to niepowtarzalna okazja, aby z bliska zobaczyć skrzydła, oczy czy fascynujące odnóża owadów. Jakie jeszcze atrakcje czekają na Was na terenie Parku Owadów? Jest ich całkiem sporo:

 • Tor Ciężarówkowy,
 • Robal Coaster, czyli wyjątkowy coaster dla całej rodziny w kształcie ogromnego robaka,
 • Dom Szalonego Naukowca – niezwykły, pełen niespodzianek dom ekscentrycznej postaci o wielkim umyśle,
 • Ścianka wspinaczkowa,
 • Basen z łódkami – idealny na letnie dni,
 • Plac zabaw „Ule”, który kochają młodsze dzieci,
 • Plac zabaw „Robaki-rozrabiaki”,
 • karuzelę łańcuchową „Clown”,
 • Miasteczko Ruchu Drogowego, po którym dzieci poruszają się, kierując pojazdami z zachowaniem podstawowych przepisów ruchu drogowego,
 • Mini gokarty – dla miłośników motoryzacji,
 • I wiele, wiele innych.

Miasteczko Ruchu Drogowego w Zatorlandzie

Park Mitologii

W malowniczym Parku Mitologii położonym na wodzie, możecie zapoznać się z cywilizacją i wierzeniami starożytnych Greków. Na miejscu spotkacie aż 46 greckich bogów, herosów oraz innych mitycznych postaci i stworzeń, a także doskonale odwzorowane greckie miasteczko Akropolis. Na jakie atrakcje poza tym możecie liczyć w Parku Mitologii? Znajdziecie tu także:

 • Parki linowe dla starszych i młodszych dzieci,
 • Poduszkę dmuchaniec do skakania,
 • Łódki elektryczne i rowerki wodne,
 • Tramwaj wodny,
 • Ściankę kinematyczną,
 • Kino 360 3D,
 • Panel sterowania fontannami,
 • Labirynt Minotaura,
 • Konia Trojańskiego,
 • Karuzelę Zeus Swing Tower.

Karuzela Zeus Swing Tower w Zatorlandzie

Lunapark

Kochacie karuzele? Lunapark w Zatorlandzie Was oczaruje. Tu każde dziecko – mniejsze, czy większe znajdzie coś doskonałego dla siebie. Szybkie karuzele dostarczające adrenaliny, czy bajkowe, spokojne karuzele, które wywołują uśmiech na twarzach? Do wyboru macie takie atrakcje jak:

 • Diabelski młyn,
 • Dom Frania,
 • Plac zabaw,
 • Ogromny Małpi Gaj,
 • Zjeżdżalnia pontonowa,
 • Autodrom,
 • Salon gier,
 • kino 5D, wyjątkowe kino z trójwymiarowym obrazem, efektami związanymi z „inteligentnymi krzesłami” pozwalające doświadczyć zjawisk fizycznych i atmosferycznych,
 • wieżę Drop’n’Twist,
 • karuzelę Twist’n’Swing
 • karuzelę Strażak,
 • karuzelę „Merry-Go-Round”,
 • karuzelę „Crazy Raft”,
 • karuzelę „Słoniki”
 • Dinocoaster.

Karuzela w Zatorlandzie

Zatorland – miejsce, na wycieczkę dla dzieci!

Pobyt w Zatorlandzie to doskonała propozycja dla grup zorganizowanych. Bilet grupowy w świetnej cenie 59.90 zł/os. przysługuje grupom liczącym min. 15 osób. W cenie dostajecie wstęp do wszystkich trzech parków tematycznych i lunaparku, a także: seans w kinie 5D Extreme, zwiedzanie domu szalonego naukowca i możliwość wielokrotnego skorzystania ze wszystkich atrakcji znajdujących się na terenie Zatorlandu.

Dodatkowo proponujemy grupom możliwość zakupu jednego z zestawów obiadowych w cenie 21 zł/os., udział w warsztatach paleontologicznych za 17 zł/os. oraz opiekę przewodnika za dodatkowe 3 zł/os./1 park. Osobom niepełnosprawnym przysługuje 50% rabatu na bilet grupowy.

Każdemu opiekunowi na 15 dzieci oferujemy bezpłatny wstęp, kawę lub herbatę, a także wybrany zestaw obiadowy na terenie tarasu gastronomicznego lub w Karczmie River Park. Również kierowcom autokarów zapewniamy na czas oczekiwania na grupę bezpłatny wstęp na teren parku oraz kawę lub herbatę do wyboru. Czas pobytu w parku jest dowolny, ograniczony jedynie godzinami jego otwarcia.

W ciągu roku szkolnego pobyt w Zatorlandzie to doskonała propozycja na zorganizowanie klasowej wycieczki. W okresie letnim serdecznie zapraszamy natomiast uczestników kolonii i półkolonii. Gwarantujemy doskonale spędzony czas i mnóstwo rozrywki dla dzieci w każdym wieku.

miejsce na wycieczkę dla dzieci

Wycieczka do Zatorlandu to świetny pomysł dla letnich obozów, kolonii, półkolonii i innych grup zorganizowanych. Zapraszamy nie tylko grupy z okolic Zatoru – jeśli wybieracie się do nas z daleka, to śmiało rezerwujcie nocleg w pobliskim River Parku, by móc bawić się w Zatorlandzie przez nawet dwa lub więcej dni. Pełną ofertę dla grup zorganizowanych znajdziecie tutaj.

Zapraszamy serdecznie!

 

 

stegozaury w parku dinozaurów
Zatorland – Park Rozrywki dla dzieci

Zatorland – Park Rozrywki dla dzieci

Wakacyjny wyjazd do Zatorlandu to wyśmienita rozrywka dla całej rodziny. Zapraszamy Was do naszego 20-hektarowego, pełnego zieleni parku, w którym skorzystacie z ponad 60 atrakcji! Gwarantujemy doskonałą zabawę. U nas nie ma czasu na nudę! Sprawdźcie, jakie atrakcje tu na Was czekają!

Park Dinozaurów Zatorland

 

Za co dzieci kochają Zatorland – Park rozrywki dla dzieci?

Zatorland to miejsce ukochane przez dzieci. Moc atrakcji czeka tu na dzieciaki w każdej grupie wiekowej. Każdy, kto tylko przekroczy próg naszego Parku, od razu wpada w wir interesujących go rozrywek. Do dyspozycji maluchów, starszaków i nastolatków oddajemy takie atrakcje jak:

Największy w Europie Park Ruchomych Dinozaurów

Zatorland to największy w Europie Park Ruchomych Dinozaurów! Znajdziecie w nim ponad 100 fantastycznych okazów. Macie niepowtarzalną szansę, aby na własne oczy zobaczyć nie tylko ruchome, ale i ryczące prehistoryczne gady w skali 1:1. Większość znajdujących się w Dino Parku dinozaurów jest interaktywna. Sami zobaczycie jak wyglądały, poruszały się i żyły te niezwykłe stworzenia, jakie wydawały odgłosy, a nawet jak… sikały.

Nigdzie indziej nie zobaczycie tak wielkiego ruchomego dinozaura jak w Zatorlandzie. Wysokość jednej z naszych największych atrakcji, Argentynozaura, to aż 13 m. Robi wrażenie? No jasne, że tak! A to tylko jedna z wielu rzeczy, które koniecznie musicie zobaczyć.

Muzeum Szkieletów i Skamieniałości to niezwykła galeria, w której zgromadziliśmy zbiór szczątków dinozaurów. Warto obejrzeć w niej czaszkę T-Rexa naturalnej wielkości. Nie zdradzimy, jaka jest wielka – zobaczcie sami! A jeśli Wasze dziecko jest małym odkrywcą, na pewno chętnie weźmie udział w warsztatach paleontologicznych, gdzie samodzielnie odkryje prehistoryczny szkielet!

Olbrzymie owady

Jesteście gotowi na zobaczenie komara ludzkich rozmiarów? Jest to tylko jeden z 28 okazów insektów znajdujących się w Parku Owadów Zatorland. Owady robią wrażenie nie tylko swoimi rozmiarami. Podobnie jak dinozaury, są interaktywne i wydają dźwięki.

W Parku Owadów zobaczycie z bliska szczegóły budowy nie tylko dobrze Wam znanych insektów, takich jak motyle, karaluchy i osy. Będziecie mieli okazję obejrzeć także owady z egzotycznych krajów, np. Tajlandii czy Maroka. A jeśli zechcecie dowiedzieć się więcej o oglądanych stworzeniach, będziecie mogli zrobić to w specjalnej strefie dydaktycznej.

Park Owadów w Zatorlandzie

Karuzele dla każdego

Lunapark w Zatorlandzie to miejsce zabawy dla dzieci w każdym wieku. Postaraliśmy się o to, aby nikt nie nudził się tu ani przez chwilę. Dla wszystkich fanów karuzeli mamy ich kilka rodzajów, z dodatkowymi atrakcjami i bez. Klasyczna karuzela z nieruchomymi figurkami na kręcącej się platformie zachwyci najmłodszych. Starszaki pokochają naszą nowość Karuzelę Strażaka, gdzie oprócz kręcenia się, jest do wykonania specjalna misja ugaszenia pożaru. Powodzeniem cieszy się także szybka Karuzela Crazy Raft w klimacie pirackiej przygody.

Plac zabaw, kulkoland czy zjeżdżalnie to miejsca aktywnej zabawy dla wszystkich dzieci. Sami pewnie będziecie chcieli spróbować swoich sił na symulatorach czy w salonie gier. Zapraszamy do Zatorlandu – parku rozrywki dla dzieci!

Karuzela Strażak w Zatorlandzie

Atrakcje wodne

Rozrywki wodne to typowo letnie atrakcje. W naszym Parku rozrywki dla dzieci również nie mogło ich zabraknąć. Miejscem pełną wodnych rozrywek jest oczywiście Park Mitologii. W Strefie Akropolis czekają na Was łódki elektryczne i rowerki wodne, a także tramwaj wodny. Dzięki łódkom macie okazję obejrzenia z bliska znajdujących się w wodzie posągów greckich bogów i herosów. Tramwaj wodny to natomiast okazja do odbycia widokowego rejsu pośród wszystkich postaci z greckiej mitologii znajdujących się w Parku. Zatrzymajcie się też na moment przy Tańczących Fontannach – naprawdę robią duże wrażenie!

Znajdujący się na terenie Parku Ruchomych Dinozaurów basen z łódkami to doskonała rozrywka dla dzieci polegająca na sterowaniu statkami. Statków w basenie jest kilka, zatem nietrudno o zderzenie. Czy uda się cało przepłynąć przez basen? Sprawdźcie sami! Mali kapitanowie mogą spróbować również swoich sił na basenie w Parku Owadów. Potrzeba tam więcej odwagi, ponieważ trzeba wejść do łódki i wprawić ją w ruch.

Sterowanie fontannami to atrakcja, której sami pewnie się nie oprzecie. Kto nie miałby ochoty zadecydować o ilości tryskających wodą fontann oraz ich wysokości? Jeśli umiecie grać na pianinie, możecie również zagrać na fontannach! Nie wierzycie…? Do dzieła!

Basen z łódkami w Zatorlandzie

Atrakcje dla miłośników motoryzacji

Wśród wielu znajdujących się w Parku Zatorland rozrywek, nie zapomnieliśmy również o małych i większych miłośnikach motoryzacji. Na nich również czeka tu wiele emocji!

Tor mini gokartowy to być może pierwsza szansa na to, by usiąść za kierownicą. A może najpierw warto poznać trochę przepisów ruchu drogowego? Pozwólcie dzieciom na przejażdżkę napędzanym pedałami czterokołowcem po uliczkach Miasteczka Ruchu Drogowego. Dzieci kochają tę atrakcję! A może wspólna jazda po autodromie? Koniecznie spróbujcie, czy uda Wam się runda bez zderzenia.

Autodrom w Zatorlandzie

 

Zatorland to miejsce, które nieustannie oferuje Wam zabawę na najwyższym poziomie. Jeśli jeszcze u nas nie byliście, koniecznie musicie przyjechać i sami sprawdzić jak wspaniała może być rozrywka w każdym wieku. Zapraszamy! Park rozrywki dla dzieci Zatorland!

Rodzinne atrakcje dla dzieci – gdzie warto się wybrać z maluchami?

Rodzinne atrakcje dla dzieci – gdzie warto się wybrać z maluchami?

Szukasz pomysłu na ciekawe spędzenie czasu ze swoim dzieckiem? Zapraszamy do lektury artykułu, w którym przedstawiamy aż 7 fantastycznych sposobów na twórcze spędzenie czasu z całą rodziną. Wybierz jedną z podpowiedzi i zaplanuj wycieczkę już dzisiaj!

rodzina spakowana na wycieczkę

Rodzinne atrakcje dla dzieci – 7 najlepszych pomysłów!

Co robić z dzieckiem w weekend? Gdzie zabrać dzieciaki w wakacje? Jak umilić maluchom czas, spędzając go nie tylko na zabawie, ale też na nauce? Poznaj listę 7 atrakcji, które pokocha każde dziecko!

 1. Zoo: wyprawa do Zoo to prawdziwa przygoda dla dziecka w każdym wieku. Można tu wracać wielokrotnie i za każdym razem odkrywać coś nowego. Maluszki mogą wycieczkę odbyć w wózku, starszaki będą chętnie dreptać z rodzicami za rękę po parkowych alejkach. Zoo to idealne miejsce na wycieczkę w leniwe popołudnie lub w weekend. Zaplanuj odwiedzenie kilku różnych ogrodów zoologicznych, bo różnią się one wielkością, gatunkami mieszkańców, dostępnymi na miejscu atrakcjami.
 2. Alpakarnia: czy miałeś już okazję odbyć spacer z Alpakami? Jeśli nie, to koniecznie zabierz dzieci na taką atrakcję! Alpaki to miłe i łagodne stworzenia, które chętnie dają się głaskać, karmić i z przyjemnością pozują do zdjęć. Spacer z Alpakami to prawdziwa przyjemność!
 3. Wycieczka rowerowa: rodzinna wycieczka rowerowa to wspaniały sposób na spędzenie czasu. Maluszki mogą podróżować w przyczepce rowerowej lub na siodełku na rowerze rodzica, starsze dzieci na własnych rowerkach. Na początek wybierz łatwą trasę po płaskich ścieżkach i w pobliżu atrakcyjnych placów zabaw. Zaplanuj postoje, zabierz przekąski i po prostu świetnie się bawcie!
 4. Park Rozrywki: znakomitą rozrywką dla dzieci w każdym wieku, a także dla samych rodziców będzie dzień spędzony w parku rozrywki. Kolorowe atrakcje dla najmłodszych, karuzele, rollercoastery, place zabaw, gokarty – czy obok takich propozycji można przejść obojętnie?
 5. Dzień na plaży: latem, koniecznie zaplanuj sobie rodzinny piknik na plaży. Zabierz koc, przekąski, rękawki do pływania, zabawki do piasku, dmuchaną piłkę i pistolety na wodę. Czas spędzony na świeżym powietrzu zrelaksuje i odpręży wszystkich uczestników zabawy.
 6. Planetarium: nie tylko starszaki, ale także maluchy będą oczarowane wizytą w Planetarium! Widok nocnego nieba, ciekawe seanse, cała masa wiedzy – taka wycieczka to cudowny sposób na naukę przez zabawę. Sprawdź koniecznie!
 7. Interaktywne muzeum: czy wizyta w muzeum musi być nudna? Absolutnie nie! Zabierz dziecko do nowoczesnego, interaktywnego muzeum i wspólnie odkrywajcie oryginalne wystawy. Zamiast statycznych eksponatów cieszcie się kolorami, dźwiękami, eksperymentami dostępnymi na miejscu – tak spędzony dzień z pewnością będzie należał do udanych!

mama i syn karmią żyrafę

Rodzinny Park Rozrywki Zatorland – dlaczego warto?

Twoje dzieci kochają parki rozrywki, a jeszcze bardziej dinozaury? Jeśli tak, to świetnie się składa, bo w Zatorlandzie znajdziesz jedno i drugie! Park Rozrywki Zatorland to doskonałe miejsce na wycieczkę dla rodzin. Na 20 hektarach zielonej przestrzeni czeka tu na Ciebie aż 100 fantastycznych atrakcji, które oczarują dzieci i rodziców. Atrakcje zostały zgromadzone w 3 Parkach tematycznych i Lunaparku. W ramach jednego biletu możecie odwiedzić: Największy w Europie Park Ruchomych Dinozaurów, Park Owadów olbrzymich rozmiarów, Park Mitologii na wodzie, a także Lunapark z całą masą kolorowych karuzel i z rollercoasterami. Każda strefa tematyczna została zaplanowana tak, by dziecko w każdym wieku – od maluszka, aż do nastolatka znalazło w niej coś ciekawego dla siebie. Wśród najpopularniejszych atrakcji znalazły się na przykład: Diabelski Młyn, rollercoastery, olbrzymie wykopaliska ze szkieletami dinozaurów, 3 parki linowe, liczne place zabaw dla mniejszych dzieci, kino 5D, kino 3D 360°, Olbrzymi Małpi Gaj, tramwaj wodny, łódki elektryczne, rowerki wodne, zielony labirynt Minotaura, ścianka wspinaczkowa, Miasteczko Ruchu Drogowego, gokarty, autodrom i wiele, wiele innych! Na terenie parku czekają na Ciebie także Muzeum Szkieletów i Skamieniałości oraz wystawa wypreparowanych owadów. W Zatorlandzie dostępne są liczne strefy gastronomiczne, które pozwolą Ci odetchnąć i zjeść coś pysznego. Specjalne menu dla dzieci, pełne ulubionych smakołyków sprawi, że żaden maluch nie wyjdzie z parku z pustym brzuszkiem!

Figura T-Rexa w Parku Ruchomych Dinozaurów, rodzinne atrakcje dla dzieci

 

Pamiętaj, że zwiedzanie parku zajmie Ci cały dzień lub nawet dwa – jeśli jesteś z daleka, to nic nie szkodzi, bo wygodne noclegi znajdziesz w pobliskimi River Parku. Dlatego, jeśli szukasz sprawdzonego miejsca na rodzinne atrakcje dla dzieci, to już dzisiaj zarezerwuj bilety online i weź udział w fantastycznej przygodzie, która spodoba się każdemu członkowi Twojej rodziny!

 

 

Dwa tytanozaury w parku dinozaurów
Wakacje z dinozaurami? Twoje dziecko pokocha ten pomysł!

Wakacje z dinozaurami? Twoje dziecko pokocha ten pomysł!

Każde dziecko – czy to chłopiec, czy dziewczynka na pewnym etapie życia przeżywa prawdziwą fascynację dinozaurami. Twój maluch kolekcjonuje figurki i książki o dinkach? W takim razie nasza propozycja będzie strzałem w 10! Zabierz dziecko na wakacje z dinozaurami i zapewnij mu niezapomniane przeżycia!

Gdzie zabrać na wakacje miłośnika dinozaurów?

Figura T-Rexa w Zatorlandzie, wakacje z dinozaurami

Bajek i filmów o dinozaurach jest cała masa. Dinopociąg, Dino Dana, Jurrasic World i jego kontynuacja Jurrasic World Dominion, a także rewelacyjny serial dla dzieci Park Jurajski: Obóz Kredowy – to tylko kilka z najpopularniejszych tytułów, za którymi dzieci wprost przepadają! Nie ma się co dziwić – bohaterzy tych produkcji mają okazję obcować z dinozaurami, a ich przygody naprawdę wciągają. Twój smyk zafascynowany światem jurajskim sam chciałby przeżyć przygodę na miarę produkcji kinowej? Wcale nie musisz zabierać go do drogiego parku rozrywki za granicę, bowiem i w Polsce czeka na Ciebie cała masa dinoatrakcji!

Wakacje z dinozaurami to nie tylko poszukiwanie skamielin

W poszukiwaniu skamieniałości wybierz się do pobliskiego muzeum kamieni i minerałów – znajdziesz tam ciekawe okazy amonitów, trylobitów i belemnitów, które pamiętają czasy pradawnych gadów. Wyjątkowe szkielety dinozaurów obejrzysz także w licznych muzeach. Jednym z nich jest Muzeum Ewolucji Instytutu Paleobiologii Polskiej Akademii Nauk mieszczące się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Za darmo gigantyczny model dinozaura zobaczysz też w Krakowie – w gmachu Akademii Górniczo Hutniczej. Modele czaszek dinozaurów czekają na Ciebie w Centrum Edukacji Przyrodniczej na kampusie UJ w Krakowie. To jednak nie wszystko – w Polsce nie brakuje fascynujących parków rozrywki poświęconych dinozaurom. Czy warto się do nich wybrać? Oczywiście, że tak!

Park Dinozaurów w Zatorlandzie – dlaczego warto?

Park Dinozaurów w Zatorlandzie

W małopolskim Zatorze mieści się jeden z najbardziej rozpoznawalnych parków dinozaurów w Polsce – jest nim Największy w Europie Park Ruchomych Dinozaurów Zatorland. Tylko tutaj czeka na Ciebie ponad 100 okazów realistycznie wyglądających dinozarów, spośród których ogromna część się rusza i wydaje dźwięki. Stań oko w oko z drapieżnymi mięsożercami, podejdź blisko spokojnych roślinożerców, zrób sobie zdjęcie z dino rodzinkami, przyjrzyj się uważnie gadom latającym.
Park Dinozaurów usytuowany na zielonej przestrzeni, która do złudzenia przypomina bagna, robi wrażenie na wszystkich odwiedzających. Spacery odbywają się po drewnianych kładkach, a z zarośli wydobywa się dym – klimat rodem z filmowej produkcji! To jednak nie koniec niespodzianek – jeden z naszych okazów sika i nigdy nie wiesz, czy uda Ci się przebiec po alejce bezpiecznie, czy jednak się zmoczysz. Frajda dla całej rodziny!

Muzeum Szkieletów i Skamieniałości

Warsztaty paleontologiczne w Zatorlandzie

 

W Zatorlandzie przygotowaliśmy dla Ciebie także Muzeum Szkieletów i Skamieniałości – znajdziesz tu olbrzymią czaszkę T-Rexa, jego szkielet, a także całą masę mniejszych kości i skamielin – wartość edukacyjna tego miejsca jest nie do przecenienia. Każdy mały i duży fan dinków będzie wprost zachwycony odwiedzinami w Parku. Na tym jednak nie koniec – chętne dzieci mogą wziąć udział w Warsztatach Paleontologicznych, podczas których samodzielnie, przy pomocy dłutka i pędzla wydobędą z gipsowego bloku szkielet dinozaura. Na najmłodszych czeka duża piaskownica, która jest jednocześnie wykopaliskiem – zadaniem dzieciaków jest odsłonić kości skamieniałego gada. Wizycie w Parku towarzyszy spotkanie z naszą uroczą maskotką – dinozaurem Franiem, który chętnie fotografuje się z dziećmi.

Co jeszcze czeka na Ciebie w Zatorlandzie? Wakacje z dinozaurami!

Dinozaur Franio przytula dzieci

Park Rozrywki Zatorland to nie tylko dinozaury! Na 20 hektarach zielonej przestrzeni przygotowaliśmy dla Ciebie ponad 100 najróżniejszych atrakcji. Oprócz Parku Dinozaurów znajdziesz tu także Park Mitologii na wodzie, w którym spotkasz 46 postaci mitologicznych, Park Owadów, w którym zgromadziliśmy 28 gigantycznych owadów – również ruchomych, a także lunapark z karuzelami, rollercoasterami i Diabelskim Młynem! W Zatorlandzie czeka na Ciebie cała moc atrakcji – zabierz dzieci i baw się doskonale przez cały dzień. Wygodne miejsca odpoczynku, liczne strefy gastronomiczne, atrakcje dopasowane do różnych grup wiekowych – to wszystko sprawia, że Zatorland jest tak chętnie odwiedzany. Zajrzyj do naszego Miasteczka Ruchu Drogowego, wybierz się na widokowy rejs tramwajem wodnym, skorzystaj z Kina 5D, odwiedź liczne place zabaw, zabierz dziecko na autodrom i znowu poczuj beztroską radość. Jeśli przyjeżdżasz do Zatorlandu z daleka, to mamy dla Ciebie dobrą wiadomość – wybierz wygodny nocleg w pobliskim River Parku i zdecyduj się na aż dwa dni wyjątkowych emocji w Zatorlandzie. Taką przygodą warto się delektować bez końca – nie spiesz się ze zwiedzaniem, przedłuż swój pobyt i korzystaj do woli z wszystkich przyjemności, jakie na Ciebie czekają!

Wakacje z dinozaurami? Dokładnie tak! Zamiast kolejnej wycieczki do aquaparku czy hotelu z atrakcjami, zafunduj swojemu dziecku najprawdziwszą dinoprzygodę. Przyjedźcie razem do Parku Rozrywki Zatorland, by podziwiać z bliska ruszające się i ryczące gady. Masz ochotę przeżyć coś niezwykłego? Zapraszamy!

Co robić z dzieckiem w wakacje? Sprawdź 5 naszych propozycji!

Co robić z dzieckiem w wakacje?

Wakacje to najbardziej wyczekiwany przez dzieci czas w roku. To właśnie wtedy mogą się one oderwać od szkolnych obowiązków i cieszyć wolnym czasem. Jednak dla rodziców organizacja wakacyjnego wypoczynku może stanowić wyzwanie. Znalezienie odpowiednich aktywności, które zapełnią letnie dni ich pociech, nie jest łatwym zadaniem. Co można robić z dziećmi w czasie wakacji, aby zapewnić im niezapomniane i pełne przygód doświadczenia? Koniecznie sprawdźcie!

Gdzie wybrać się z dzieckiem w wakacje?

Gdzie warto się udać, aby zapewnić dziecku liczne atrakcje, rozrywkę, a jednocześnie bezpieczne i przyjazne środowisko? Poniżej przedstawimy kilka propozycji miejsc, które idealnie nadadzą się na wakacyjny wypoczynek z pociechą.

Wycieczka nad jezioro

W pobliżu Waszego miejsca zamieszkania znajduje się zbiornik wodny? To doskonała informacja! Spakujcie najpotrzebniejsze rzeczy do plecaków, wybierzcie dogodny sposób, aby dostać się na miejsce – samochodem czy też komunikacją – i w drogę! Wyjazd nad jezioro może być świetną okazją do długich spacerów, zabawy na plaży, budowania zamków z piasku, kąpieli czy korzystania z innych atrakcji wodnych, takich jak kajaki, rowerki wodne. Możecie także zaopatrzyć się w pistolety na wodę i urządzić sobie świetną, wspólną wodną bitwę. To wciąga!

Rodzina na pomoście nad jeziorem, Co robić z dzieckiem w wakacje

Górska wędrówka

Pragniecie obudzić w sobie zew przygody i ducha prawdziwych podróżników? Wyruszenie z dzieckiem na górski szlak to nie tylko aktywny, ale również edukacyjny sposób na spędzanie czasu w wakacyjne dni. Dzieci wędrując po górach, mają okazję poznać różne gatunki roślin i zwierząt, obcować z naturą oraz rozwijać swoje umiejętności orientacji w terenie. To niezapominania przygoda, która stanowi doskonałą okazję do spędzenia czasu w rodzinnej atmosferze. Pamiętajcie jednak, aby na pierwsze wędrówki z pociechą wybierać łatwe i niezbyt długie trasy!

Interaktywne muzea

Wiele muzeów oferuje specjalne wystawy i atrakcje dla dzieci, które angażują ich zmysły i rozwijają osobowość dziecka. Interaktywne wystawy zachęcają do poznawania świata oraz odkrywania nowych, fascynujących informacji czy umiejętności. Wizyta w takim muzeum to doskonała okazja, aby dziecko mogło uczyć się i odkrywać nowe rzeczy w przyjemny sposób, poprzez doświadczenia i zabawę. Poszukajcie tego typu miejsc jak najbliżej Waszego miejsca zamieszkania – gwarantujemy, że to doskonała atrakcja nie tylko dla najmłodszych!

Dziecko ogląda z mamą wystawę w muzeum

Nocleg pod namiotem

Nauka survivalu, kontakt z naturą i świetna zabawa? Nocowanie pod namiotem z dzieckiem to doskonały sposób na to, aby połączyć ze sobą te rzeczy. Pociechy mogą pomagać w rozbijaniu namiotu, przygotowywaniu posiłków na ognisku i organizowaniu wspólnych aktywności na świeżym powietrzu. Nocleg pod namiotem to również okazja do obserwowania nocnego nieba, opowieści przy ognisku i tworzenia niezapomnianych, wspólnych wspomnień. Jeszcze nie próbowaliście? Trzeba koniecznie nadrobić!

Rodzina na campingu

Wycieczka do parku rozrywki

Niezależnie od tego, czy to kolejki górskie, karuzele, pokazy czy występy artystyczne, parki rozrywki z pewnością dostarczają mnóstwo radości i niezapomnianych przeżyć. Wspólna zabawa w tego typu miejscach to doskonała okazja do budowania więzi rodzinnych i wspólnej integracji. Parki rozrywki oferują szeroki wybór atrakcji dla różnych grup wiekowych, zapewniając dawkę emocji i zabawy dla całej rodziny. W wakacje koniecznie choć raz wybierzcie się w takie miejsce!

Zatorland – Park Rozrywki dla miłośników dinozaurów

W życiu niemal każdego dziecka przychodzi etap, w którym jego fascynacja dinozaurami sięga zenitu. Wcale się temu nie dziwimy – w końcu te prehistoryczne stworzenia są niezwykle interesujące nawet dla dorosłych. Zatorland to doskonałe miejsce na letnią wycieczkę dla małych i dużych miłośników dinozaurów. Nasz Park Rozrywki zagwarantuje Wam unikalne atrakcje związane z tymi prehistorycznymi olbrzymami. Będziecie mieć okazję zobaczyć ruchome modele dinozaurów – a mamy ich ponad 100 – w tym wiele okazów rusza się i wydaje dźwięki. Podczas zwiedzania, koniecznie zajrzyjcie do Muzeum Szkieletów i Skamieniałości, w którym zgromadziliśmy dla Was niepowtarzalne eksponaty z ery dinozaurów. Znajdziecie tu m.in. olbrzymią czaszkę dinozaura, wielki szkielet, a także odciski i pojedyncze kości tych fascynujących stworzeń.

Park Ruchomych Dinozaurów

Co więcej, nasz Park Ruchomych Dinozaurów otoczony jest bujną zielenią i mokradłami, co w połączeniu z gigantycznymi, ruchomymi i ryczącymi okazami dinozaurów daje niesamowicie realistyczny efekt, dzięki któremu przeniesiecie się w czasie o miliony lat! A to jeszcze nie wszystko. Dla małych odkrywców przygotowaliśmy wyjątkowe warsztaty paleontologiczne, podczas których mogą oni samodzielnie wykopać skamieniały szkielet. To okazja, obok której żaden pasjonat dinozaurów nie przejdzie obojętnie!

Co robić z dziećmi w wakacje? Opcji jest całe mnóstwo, ale najważniejsze – to dobrze się bawić. Bez względu na to, czy planujecie dalekie, czy bliskie podróże, zaopatrzcie się w dobry humor, mnóstwo czasu i cierpliwości. Niech te wakacje wypełni radość i przygoda! Dobrej zabawy!

Dzieci w Zatorlandzie
Atrakcje na długi weekend z dzieckiem. Sprawdź propozycje!

Atrakcje na długi weekend z dzieckiem

Długi weekend tuż-tuż, a Wy nie macie pomysłu, jak go zagospodarować? Istnieje wiele możliwości spędzenia czasu z dzieckiem w sposób pełen radości i wrażeń. Wypoczynek nad morzem, górska wędrówka czy może niezapomniana wizyta w parku rozrywki? Dla niezdecydowanych przygotowaliśmy pięć sprawdzonych pomysłów na długi weekend z dzieckiem – na pewno znajdziecie wśród nich idealny plan dla siebie!

5 pomysłów na długi weekend z dzieckiem

Długi weekend z dzieckiem w domu? Oczywiście, takie rozwiązanie też może być świetnym pomysłem na spędzenie czasu, jeśli odpowiednio się go zorganizuje. Jednak, gdy pogoda sprzyja, warto wyruszyć w podróż pełną wrażeń, by zbudować niezapomniane wspomnienia. Oto pięć propozycji, które na pewno wzbudzą zainteresowanie najmłodszych i zapewnią im weekend pełen wspólnych przygód.

Długi weekend nad morzem

Nad polskim morzem w wakacje zdecydowanie atrakcji nie brakuje. Piękne plaże, morskie kąpiele, zabawy w wodzie to tylko jedne z wielu pomysłów na spędzanie rodzinnego czasu w popularnych nadmorskich miejscowościach. Warto pamiętać, że Bałtyk zachwyca nie tylko latem. W chłodniejszym okresie warto wybrać się do ciekawego muzeum, Fokarium na Helu, lub któregoś z licznych oceanariów. Również długie spacery brzegiem morza mają swój niepowtarzalny klimat i na pewno będą idealną okazją do stworzenia wspólnych wspomnień!

Długi weekend w Tatrach

Piasek i woda nie są dla Was? A może zdecydowanie bliżej Wam na południe, niż na północ Polski? Dla miłośników górskich krajobrazów i długich wędrówek w przepięknych okolicznościach przyrody wyjazd w Tatry okaże się prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Zakopane, popularna polska stolica zimowych sportów, oferuje wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Z kolei wędrowanie po górskich szlakach, podziwianie pięknych widoków i spotkanie z lokalną fauną to niezapomniane doświadczenia szczególnie dla najmłodszych podróżników. Długi weekend w Tatrach to doskonały pomysł zarówno latem, jak i zimą – pamiętajcie tylko o odpowiednim przygotowaniu i wybierajcie łatwe szlaki – w sam raz na małe nóżki.

Atrakcje na długi weekend z dzieckiem

 

Atrakcje na długi weekend w Zatorlandzie

Place zabaw dla najmłodszych, park linowy, ruchome Dinozaury, łódki elektryczne i rowerki wodne dla całej rodziny – to i wiele, wiele więcej czeka na Was w Zatorlandzie! Nasz wyjątkowy Park Rozrywki to miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od wieku. Dla miłośników motoryzacji przygotowaliśmy Miasteczko Ruchu Drogowego i mini gokarty. Dla tych, którzy kochają adrenalinę i niesamowite przeżycia – całą masę różnorodnych karuzel, trampolin, a nawet ściankę wspinaczkową. A to jeszcze nie koniec! W Zatorlandzie czeka na Was ponad 60 rozmaitych atrakcji zgromadzonych w aż 3 parkach tematycznych i lunaparku! Znajdziecie tu Największy w Europie Park Ruchomych Dinozaurów, Park Owadów czy Park Mitologii na wodzie – to niezwykłe miejsca, które bawią i uczą jednocześnie. Atrakcji na długi weekend na pewno wystarczy na parę dni! Warto zatem zadbać o nocleg!

Długi weekend w Świętokrzyskim

Region Świętokrzyski to idealne miejsce na spokojny, ale też aktywny wypoczynek z dzieckiem. Wycieczki po Górach Świętokrzyskich, zwiedzanie Zamku w Chęcinach czy długi spacer po Świętokrzyskim Parku Narodowym to tylko niektóre z atrakcji, jakie warto uwzględnić w planach na długi weekend. Będąc w pobliżu, koniecznie odwiedźcie Rezerwat Wietrznia oraz kielecką Kadzielnię – znajduje się tam aż 25 jaskiń, a trzy z nich są udostępnione do zwiedzania w ramach Podziemnej Trasy Turystycznej. Mali miłośnicy przygód na pewno będą zachwyceni!

Dzieci zwiedzają jaskinię

Długi weekend w Bieszczadach

A gdyby tak rzucić wszystko i wyjechać na długi weekend z dzieckiem w Bieszczady? Jeśli marzycie o aktywnym odpoczynku w otoczeniu dzikiej natury, nie znajdziecie na to lepszego miejsca w Polsce. Przepiękne krajobrazy, górskie szlaki i niepowtarzalny klimat tego regionu dostarczą Wam niezapomnianych wrażeń. Atrakcji dla najmłodszych także nie zabraknie – w większych bieszczadzkich miejscowościach na pewno znajdziecie park linowy czy szkółkę jeździecką. Jeśli pogoda będzie sprzyjać, koniecznie wybierzcie się nad Zalew Soliński, gdzie wypożyczycie rowerki wodne lub kajaki, a jeśli macie patent żeglarski, to wynajmiecie jacht. Zielone wzgórza na tle wielkiej wody na pewno zachwycą nie tylko najmłodszych!

Dziecko na jachcie

 

Każdy długi weekend to doskonała okazja do spędzenia czasu z dzieckiem i tworzenia wspólnych, wspaniałych wspomnień. Ważne jest, aby dostosować atrakcje do wieku pociechy i jej zainteresowań, a także do własnych upodobań. Serdecznie zapraszamy Was całą rodziną do Zatorlandu. Nasze atrakcje zorganizowaliśmy w taki sposób, aby nikt – ani dzieci, ani młodzież, ani dorośli – nie mógł się nudzić. To miejsce, w którym aktywny wypoczynek łączy się ze świetną zabawą i edukacją. Koniecznie odwiedźcie nas w najbliższy długi weekend i przekonajcie się sami!

Dzieci w Zatorlandzie
Zatorland — park rozrywki dla całej rodziny!

Zatorland — park rozrywki dla całej rodziny!

Zatorland to park rozrywki dla każdego, niezależnie od wieku i płci. To miejsce zorganizowane i przystosowane dla całych rodzin. Jesteście rodzicami malucha, a może starszaków? Nie macie dzieci? A może jesteście szczęśliwymi dziadkami i szukacie miejsca, w którym świetnie spędzicie czas ze swoimi wnukami? W Zatorlandzie wszystkie strefy tematyczne zorganizowaliśmy tak, aby bawić i uczyć każdego, niezależnie od wieku. Tu każdy zwiedzający w przedziale wiekowym 0-99 lat będzie bawił się znakomicie. Zaciekawieni? Opowiemy Wam, co Zatorland – park rozrywki dla całej rodziny ma do zaoferowania!

Dinozaur Michał Zatorland

Dlaczego warto wybrać się do Zatorlandu całą rodziną?

Zatorland to świetne miejsce do spędzenia czasu nie tylko dla dzieci. Tu każdy znajdzie coś dla siebie. Dlaczego warto wybrać się do Zatorlandu całą rodziną? Poznajcie kilka najważniejszych zalet naszego Park rozrywki dla całej rodziny, które sprawiają, że każdy, niezależnie od wieku, znajdzie coś dla siebie!

 • Wygodne noclegi w River Parku. Nasz park rozrywki zapewnia mnóstwo atrakcji, dlatego często chcecie zostać z nami dłużej. Zapewniamy wygodne noclegi wśród koron drzew, gdzie będziecie mogli zrelaksować się po całym dniu dobrej zabawy w Zatorlandzie.
 • Liczne punkty gastronomiczne z pewnością nie pozwolą Wam zgłodnieć. W naszych punktach gastronomicznych każdy znajdzie coś pysznego dla siebie, będziecie mogli spróbować słodkości i przekąsek przygotowanych specjalnie dla Was i Waszych pociech.
 • Ciekawe atrakcje dla każdej grupy wiekowej. Atrakcje w Zatorlandzie nie są zarezerwowane wyłącznie dla dzieci! Zatorland to edukacyjny park rozrywki, w którym w przyjemny i przystępny sposób poznacie wiele ciekawostek dotyczących życia dinozaurów, odpoczniecie, spędzicie aktywnie czas ze swoimi pociechami. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyście także sami poczuli się dziećmi na ogromnym Dinocoasterze czy Diabelskim Młynie. Macie ochotę na odrobinę relaksu? Czekają na Was elektryczne łódki i rowerki wodne, na których poznacie nasz Park z zupełnie innej perspektywy.
 • Liczne imprezy towarzyszące dla małych i dużych. W Zatorlandzie nie uznajemy nudy, dlatego regularnie organizujemy dla Was wydarzenia tematyczne, na które serdecznie Was zapraszamy.
 • Atrakcyjne zniżki do upolowania przez cały rok! Śledząc na bieżąco naszą stronę, możecie się mile zaskoczyć przygotowaną dla Was zniżką. Pamiętajcie również, że w dniu urodzin jubilat jest uprawniony do zakupu biletu w promocyjnej cenie 1zł. To świetna okazja, żeby zaoszczędzić, jednocześnie spędzając w Zatorlandzie niezapomniane urodziny!
 • Moc atrakcji na cały dzień. Zatorland to aż 20 hektarów atrakcji przygotowanych specjalnie dla Was i dla Waszych pociech. Ponad 100 ruchomych dinozaurów, liczne place zabaw, trzy parki tematyczne, kino 5d, tramwaj wodny, lunapark – a to tylko część z atrakcji, jakie czekają na Was w Zatorlandzie. W Zatorlandzie możecie liczyć nie tylko na dobrą zabawę, ale także na cenne lekcje z biologii czy historii starożytnej. W Parku Mitologii w ciekawy sposób poznacie historię greckiej cywilizacji – na miejscu czeka na Was 46 postaci mitologicznych. Park Owadów natomiast przybliży świat tych wyjątkowych, małych stworzeń, ukazując je z zupełnie innej perspektywy. 24 gigantyczne insekty ludzkich rozmiarów to świetna lekcja biologii nie tylko dla maluchów. A to nadal nie wszystko! Gwarantujemy, że nie zdążycie się u nas znudzić.
 • Wygodny dojazd do Zatorlandu. Jeśli planujecie wycieczkę do Zatorlandu autobusem lub pociągiem, macie do wyboru bezpośrednie połączenie z Krakowa lub Katowic. Po dotarciu do miasta najszybszą opcją jest zamówienie taksówki, która przywiezie Was prosto do naszego parku rozrywki dla całej rodziny.

Zatorland — park rozrywki dla całej rodziny

Zatorland z babcią i dziadkiem? Jak najbardziej!

Odwiedzenie Zatorlandu to idealna rozrywka nie tylko dla najmłodszych. Tu świetnie spędzą czas również dorośli, a zwłaszcza dziadkowie! Często w naszym Parku rozrywki dla całej rodziny można spotkać dziadków z wnukami. W Zatorlandzie wszyscy się znakomicie bawią: dzieci odkrywają nieznane, uczą się poprzez zabawę, natomiast dla dziadków wycieczka do Zatorlandu to niezwykła okazja, by znów poczuć się młodo i oddać się do reszty świetnej zabawie. Przejażdżka rollercoasterem, tramwajem wodnym czy Diabelskim Młynem zapadną w pamięć na długi czas. Różnorodna lista atrakcji dostosowanych do wielu grup wiekowych sprawia, że nikt nie będzie się tutaj nudził. Zmęczeni nadmiarem wrażeń i tempem wnuków dziadkowie mogą odpocząć na naszych parkowych ławkach, obserwując pociechy bawiące się na placach zabaw, wykopaliskach czy w nowym kulkolandzie, który z pewnością pochłonie je do reszty.

Do Zatorlandu z maluchami? Zapraszamy!

Obawiacie się, że Wasze dzieci są jeszcze zbyt małe na wycieczkę do Zatorlandu? Nic bardziej mylnego! W naszym parku znajdziecie atrakcje dla każdego, od najmłodszych po seniorów. Podczas kiedy Wasze starsze dzieci będą oddawać się atrakcjom dostosowanych do ich wieku i potrzeb, najmłodsze pociechy mogą spędzić czas, bawiąc się na licznych placach zabaw rozsianych po całym obiekcie, oglądając ruchome modele dinozaurów czy też odkopując gigantyczny szkielet w dedykowanej dla najmłodszych piaskownicy. Zatorland to Park Rozrywki dla wszystkich, tu absolutnie każdy zakamarek jest przyjazny dzieciom!

Dzieci w Zatorlandzie

Zatorland to największy w Europie Park Ruchomych Dinozaurów. Tu zabawa łączy się z nauką, dlatego to wyjątkowe miejsce do spędzania czasu w gronie całej rodziny. Projektując dla Was nasz Park rozrywki dla całej rodziny chcieliśmy zapewnić świetną zabawę absolutnie każdemu z Waszych bliskich. Czy nam się udało? Przyjedźcie i oceńcie sami!

Chłopiec i dinozaur
Dzień Dinozaura jak go zorganizować?

Dzień Dinozaura jak go zorganizować?

Dzień Dinozaura jak go zorganizować?

Luty to nie tylko miesiąc zakochanych. Niespełna dwa tygodnie po walentynkach, 26 lutego obchodzimy Dzień Dinozaura — to święto bardzo ważne dla wszystkich fanów naszych ogromnych i groźnych przyjaciół! Dla miłośników dinozaurów to świetny pretekst do urządzenia w tym dniu balu w całości poświęconego dinozaurom. Jak uczcić ten wyjątkowy dla dzieci dzień? Jakie tematyczne zabawy zorganizować, aby Dzień Dinozaura stał się wspaniałą i niezapomnianą przygodą? Czym poczęstować dzieci? Podpowiemy jak sprawić, że Wasze dzieciaki nigdy nie zapomną zorganizowanego przez Was Dnia Dinozaura. Zapraszamy do lektury! Dzień Dinozaura jak go zorganizować?

Dino dekoracje

Rozpoczynając organizację przyjęcia, warto na początek skupić się na dekoracji sali. W zależności od przestrzeni, jaką dysponujecie, warto wydzielić miejsce do zabawy, tańca, a także ustawić stoły, na których znajdą się specjalnie przygotowane przez Was dino przekąski. Dekorując salę na dino przyjęcie, dobrze jest szczególną uwagę poświęcić wejściu: dziecięca wyobraźnia zadziała już na samym początku imprezy, a dekoracje wprowadzające do sali pomogą dzieciom błyskawicznie przenieść się do magicznego świata dinozaurów.

Dzień Dinozaura jak zorganizować dekoracje?

 • Dekoracja wejścia do sali. Wielka głowa i kły T-rexa dookoła drzwi? To bardzo odważny pomysł, dzięki któremu dzieci od razu będą musiały zanurzyć się w paszczę dinozaura. To propozycja dla starszaków, którym nie są straszne przygody. Jeśli obawiacie się, że taka dekoracja na wejściu wystraszy młodsze dzieci, stwórzcie z kolorowych kartonów wielkie drzewa, tropikalne rośliny, małe i uśmiechnięte dinozaury, które radośnie zaproszą Wasze dzieci w głąb świata dinozaurów.
 • Dekoracja sali. Tu świetnie sprawdzą się wszelkiego rodzaju girlandy. Pterodaktyle, liście monstery, a może wszystko na przemian? Użyjcie dino wyobraźni, z pewnością podpowie Wam coś ekstra! Dekorując salę warto sięgać po typowe dla świata dinozaurów kolory: odcienie brązów, zieleni, pomarańcz, błękit. Z pociętej na paski bibuły możecie szybko i łatwo stworzyć wiszące pnącza, które przyczepione do ściany, w przejściach lub nad oknami stworzą jeszcze bardziej tropikalny klimat ze świata dinozaurów.
 • Dekoracja stołu dobrze, jeśli zostanie utrzymana w dino kolorystyce. Zielone talerzyki, kubeczki, serwetki z dinozaurami to zawsze świetna opcja na dino imprezę. Przygotujcie ciasteczka z kartonów, w których wytniecie ślady zębów dinozaura i rozłóżcie je gdzieniegdzie na stole — dzieci oszaleją z zachwytu, znajdując nadgryzione przez dinozaury ciasteczka!

Mufinka ze świeczką

Dino przekąski

Impreza to nie tylko świetna zabawa! Zmęczonym i spragnionym dzieciom należy zapewnić odpowiednią ilość przekąsek, a w dniu dinozaura — obowiązkowo dino przekąsek! Świetną i zdrową przekąską będą kawałki owoców na talerzu. Całość dopełni wielka paszcza dinozaura, wycięta z dużego, podłużnego arbuza. Obok takiej dino przekąski żadne dziecko nie przejdzie obojętnie! Z wydrążonego arbuza wytnijcie kształt dinozaurzych łap, które nadziejecie na duże wykałaczki w towarzystwie innych owoców — takie dinołapki to kolejny pomysł na pyszną, zdrową i ciekawą przekaskę dla dino fanów. Jeśli chcecie, aby na stole znalazły się również słodycze, kupcie dzieciom małe, kolorowe jajeczka, które do złudzenia będą przypominały jaja dinozaurów. Jeśli macie więcej czasu i umiejętności, koniecznie przygotujcie kruche ciasteczka, na których przed upieczeniem odciśniecie ślady dinozaurów. Dzieciaki oszaleją na ich punkcie! Zastawiając stół dla dino fanów, nie zapomnijcie o dużej ilości napojów, wszak impreza to dobra zabawa, a przy dobrej zabawie dzieci będą potrzebowały odpowiedniego nawodnienia! Dzień Dinozaura jak go zorganizować?

Chłopiec i dinozaur

Dzień Dinozaura jak go zorganizować? Zabawy

Impreza to nie tylko dekoracje i jedzenie, ale przede wszystkim świetna zabawa. Jakie zabawy zaproponować dzieciom na dino imprezie?

 • Wyścigi dinozaurów. Z grubego kawałka styropianu przygotujcie łapy dinozaurów, do których zamocujecie sznurki do trzymania łap. Podzielcie dzieci na dwie grupy, w której każde dziecko po kolei będzie musiało przejść wyznaczony odcinek na łapach dinozaura. Wygrywa ta drużyna, w której wszystkie dzieci jako pierwsze pokonają trasę.
 • Rysowanie cieni dinozaurów. Do tej zabawy potrzebne będą kartki, kredki, figurki dinozaurów i lampka, jeśli dzień okaże się bardzo pochmurny. Zadaniem dzieci będzie odrysowywanie kształtów dinozaurów na podstawie rzucanych cieni. Możecie również przygotować na ścianie duży karton, na którym dzieci wspólnie odrysują cień wielkiego dinozaura, a następnie udekorują go.
 • Dinozaurowe klasy. To świetny pomysł na wariacje dobrze znanej i lubianej gry w klasy, z wykorzystaniem kolorowych odcisków łap dinozaurów.
 • Karmienie dinozaura. Przygotujcie duży kosz i piłkę. Wytnijcie z kartonu paszczę dinozaura i przyklejcie ją dookoła kosza. Zadaniem dzieci będzie rzucanie piłką do kosza tak, aby nakarmiły dinozaura. Radość i dobra zabawa gwarantowane!

Jak zorganizować Dzień Dinozaura poza domem?

Dino impreza to idealny sposób na uświetnienie Dnia Dinozaura. Jeśli nadal razem z dziećmi odczuwacie niedosyt, na zakończenie zaplanujcie wspólnie wycieczkę do Zatorlandu, gdzie czeka na Was ponad 100 ruchomych figur dinozaurów. To prawdziwy raj dla każdego dino fana i niezapomniana na całe życie przygoda! Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Zatorlandu dla grup. Do zobaczenia!

Gigantyczna Osa w Zatorland
Park Rozrywki Zatorland – edukacja i zabawa dla przedszkolaka

Park Rozrywki Zatorland – edukacja i zabawa dla przedszkolaka

Drodzy Rodzice! Szukacie wyjątkowych miejsc na wycieczki z dziećmi? Chcecie zapewnić swoim maluchom doskonałą zabawę, a przy okazji nauczyć je wartościowych rzeczy? Przyjedźcie do Zatorlandu! Nasz Park Rozrywki zachwyci całą rodzinę masą wyjątkowych atrakcji, które na długo nie dadzą o sobie zapomnieć! Sprawdźcie, co na Was czeka!

Atrakcje na świeżym powietrzu

Park Rozrywki Zatorland umiejscowiony w niewielkiej małopolskiej miejscowości Zator, każdego roku przyciąga miliony turystów z Polski i zza granicy. Park został wybudowany na 14 hektarach zieleni, dzięki czemu podczas zwiedzania dzieci cały czas są na świeżym powietrzu. Do tego Park Dinozaurów został wkomponowany w realistycznie wyglądające mokradła, które nadają tajemniczy klimat temu miejscu. Wygodne ławki i altanki zachęcają do odpoczynku i zrobienia sobie małego pikniku. Punkty gastronomiczne o zróżnicowanych propozycjach sprawiają, że nawet małe niejadki znajdą tu coś pysznego dla siebie.

Park Mitologii – edukacja i zabawa dla przedszkolaka

Dodatkowo położony nad pięknym jeziorem Park Mitologii zachęca do skorzystania z malowniczego rejsu! Po długich, zimnych miesiącach i zabawach organizowanych pod dachem zdecydowanie warto zaprosić dzieci do aktywnego skorzystania z ponad 60 wyjątkowych atrakcji, jakie przygotował dla Was Zatorland!

Paleontologiczne ciekawostki

Dzieci kochają dinozaury! Przychodzi taki wiek, że niemal każdy maluch zaczyna fascynować się tymi kopalnymi gadami. I my to doskonale rozumiemy – ryczące i groźne, powolne, olbrzymie i całkiem miłe, pływające i latające – wszystkie mają w sobie coś niezwykłego. Jeśli zatem i Wasze dziecko uwielbia dinozaury, to nie możecie odpuścić wycieczki do Zatorlandu – Największego w Europie Parku Ruchomych Dinozaurów. Czeka tu na Was ponad 100 różnych dinozaurów – ryczących i ruchomych. W Parku mamy nawet olbrzymiego, sikającego T-Rexa, który jest ulubieńcem wszystkich dzieci. Ponadto możecie zajrzeć do fantastycznego Muzeum Szkieletów i Skamieniałości, w którym zgromadziliśmy dla Was najciekawsze okazy z ery dinozaurów. Na własne oczy zobaczycie tutaj olbrzymią czaszkę dinozaura, wielki szkielet, a także odciski i pojedyncze kości. To miejsce jest obowiązkowym punktem do odwiedzenia dla każdego małego paleontologa! Chętne dzieci mogą dodatkowo wziąć udział w fascynujących warsztatach paleontologicznych i samodzielnie wykopać skamieniały szkielet. To prawdziwa frajda!

Park Ruchomych Dinozaurów w Zatorlandzie

Żywa lekcja przyrody

Nasz Park Rozrywki postanowiliśmy podzielić na strefy tematyczne z wyjątkowymi motywami przewodnimi. I tak do dyspozycji naszych gości są: Park Dinozaurów, Park Mitologii na wodzie, Park Owadów oraz Lunapark. Wszystkie strefy wyposażone zostały w atrakcje dopasowane do każdej grupy wiekowej – podczas zwiedzenia nikt nie może się nudzić. Tutaj karuzele i atrakcje służące zabawie, spotykają się z obiektami, które mają dzieci zaintrygować i nauczyć czegoś nowego. I tak w Parku Owadów czekają na dzieci gigantyczne ruchome owady, z których każdy przyciąga wzrok z daleka. Znajdziecie tu biedronki, pszczoły, ważki, motyle, żuki, osy, modliszkę i inne insekty. To niepowtarzalna okazja, by zaznajomić się z budową i wyglądem owadów, które przecież spotykamy w swoim życiu na co dzień. Stanięcie oko w oko z 28 owadami olbrzymich rozmiarów to doskonała okazja na poznanie geniuszu Matki Natury.

gigantyczne owady Zatorland

Miasteczko Ruchu Drogowego

edukacja i zabawa dla przedszkolakaZatorland uczy i bawi – doskonałym przykładem, że to stwierdzenie jest prawdziwe, może być nasze Miasteczko Ruchu Drogowego. Przestrzeń zaaranżowana na terenie Parku Owadów jest miniaturowym miastem wyposażonym w ulice, chodniki, przejścia dla pieszych, szlabany i znaki drogowe. Maluchy mogą dzięki niemu nie tylko fantastycznie się bawić, jeżdżąc po miasteczku samochodzikami na pedały, ale także poznawać zasady ruchu drogowego, dowiadywać się co znaczą poszczególne znaki i orientować się, kto, w jakiej sytuacji ma pierwszeństwo. To fantastyczna okazja, by poprzez zabawę przemycać dzieciom pożyteczną wiedzę. W takich warunkach każdy z resztą chętnie uczyłby się nowych rzeczy. Prawda?

Fantastyczna zabawa dla dzieci w każdym wieku

Edukacja i zabawa dla przedszkolaka to chyba najlepsza opcja dla dzieci i młodzieży. W Zatorlandzie nie mogło zabraknąć zatem wyjątkowych karuzel. Znajdziecie tu absolutnie fenomenalne atrakcje dla dorosłych, młodzieży, dzieci w wieku szkolnym, ale także dla przedszkolaków. Karuzela „Słoniki”, Karuzela „Merry-Go-Round”, Karuzela łańcuchowa „Clown”, Robal Coaster, czy liczne place zabaw zainteresują młodsze dzieci i dostarczą im nie lada wrażeń!

Edukacja i zabawa dla przedszkolaka

Przedszkolaki to żywe srebra. Bystre, ciekawskie świata, szalenie ruchliwe, uśmiechnięte i pogodne. To oczywiste, że jako rodzice chcecie pomagać im się harmonijnie rozwijać. Jeśli zatem szukacie wyjątkowego miejsca na wycieczkę, które zapewni dzieciom i całej rodzinie wyśmienitą zabawę, a przy okazji będzie też miejscem, które czegoś ciekawego je nauczy, to wybierzcie Zatorland. W naszym Parku Rozrywki żadne dziecko nie może się nudzić. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą na stronie: https://zatorland.pl/ i do wybrania terminu zwiedzania dla siebie. Czekamy na Was w Zatorlandzie. Do zobaczenia!

grupa dinozaurów
Zatorland – nowoczesny park edukacyjny dla dzieci

Zatorland – nowoczesny park edukacyjny dla dzieci

Czy znacie Zatorland? To nie tylko wyjątkowy i nowatorski park edukacyjny dla dzieci. W Zatorlandzie świetna zabawa łączy się z nauką. Przygotowaliśmy dla Waszych dzieci rozrywkę na najwyższym poziomie, zapewniając szereg im różnorodnych atrakcji. Dlaczego warto nas odwiedzić? Jakie atrakcje przygotowaliśmy dla Was? Sprawdźcie sami! Zapraszamy do lektury!

Największy w Europie Park Ruchomych Dinozaurów

Jedną z największych atrakcji Zatorlandu jest niewątpliwie Park Ruchomych Dinozaurów. I to nie bez przyczyny! Po przeanalizowaniu różnorodnych parków z ruchomymi dinozaurami okazuje się, że jest to największa tego typu atrakcja nie tylko w Polsce, ale także w całej Europie! W tej części Zatorlandu znajdziecie ponad 100 różnych dinozaurów. Odwiedziny w parku edukacyjnym dla dzieci to świetny sposób na zapoznanie dzieci z prehistorią, zafascynowanie dzieci tematyką dinozaurów, przybliżenie wiedzy o tych niesamowitych stworzeniach. Korzystając dodatkowo z opcji przewodnika, możecie z łatwością przybliżyć dzieciom wiedzę z zakresu historii naszej planety. Park Ruchomych Dinozaurów otoczony jest bujną zielenią i mokradłami, co w połączeniu z gigantycznymi, ruchomymi i ryczącymi okazami dinozaurów (także latających!) sprawia niezwykle realistyczne, imponujące wrażenie. Teraz nie musicie pokonywać setek tysięcy kilometrów, aby przeżyć wyjątkową podróż w czasie — wystarczy odwiedzić Zatorland, park edukacyjny dla dzieci!

Muzeum Szkieletów i Skamieniałości

Kolejnym, obowiązkowym punktem na mapie Zatorlandu jest Muzeum Szkieletów i Skamieniałości. Z myślą o małych i dużych gościach, zgromadziliśmy w naszej kolekcji imponujące okazy szkieletów dinozaurów. Mając możliwość obejrzeć je w rzeczywistych rozmiarach, z łatwością wyobrazicie sobie, jak ogromnymi stworzeniami były dinozaury. Niektóre z nich, żyjąc w dzisiejszych czasach, bez problemu przerosłyby domy jednorodzinne, a nawet bloki! Jeśli do tej pory ciężko Wam w to uwierzyć, odwiedzając nasze Muzeum Szkieletów i Skamieniałości przekonacie się na własne oczy o tym, że dinozaury istniały naprawdę! 

park edukacyjny dla dzieci
Muzeum Szkieletów i Skamieniałości

Warsztaty Młodego Paleontologa

Podczas odwiedzin Zatorlandu możecie skorzystać z ciekawej opcji, jaką są Warsztaty Młodego Paleontologa. Przygotowaliśmy dla Waszych dzieci wyjątkowo wciągające zajęcia, prowadzone przez profesjonalnego nauczyciela. W trakcie warsztatów dzieci za pomocą odpowiednich narzędzi będą miały okazję odkryć szkielety małych dinozaurów ukryte w blokach gipsowych. To wyjątkowo wciągająca, ciekawa, ale przede wszystkim edukacyjna zabawa, którą dzieci będą wspominać jeszcze przez długi czas! Podczas Warsztatów Młodego Paleontologa zaciekawimy Wasze dzieci historią Ziemi. Będą miały niepowtarzalną okazję poznać tajniki pracy paleontologa, co rozbudzi w nich ciekawość i pasję badawczą. Nasze warsztaty zaabsorbują każdego ucznia!

Park Owadów – doskonałe miejsce na lekcję przyrody

W Zatorlandzie spotkacie nie tylko gigantyczne dinozaury. Poświęciliśmy równie dużo czasu i uwagi owadom. Stworzone w ogromnym powiększeniu modele ruchomych owadów przedstawiają dzieciom zupełnie inną, nową perspektywę, dając się poznać z bliska! Ogromna pszczoła, konik polny czy cykada to świetna lekcja biologii. 28 owadów gigantycznych rozmiarów, które spotkacie w naszym Parku Owadów, pozwolą dobrze poznać skomplikowaną, niezauważalną w naturze budowę tych wyjątkowych stworzeń. Dodatkowo zgromadziliśmy dla Was bogatą wystawę wypreparowanych egzotycznych owadów pochodzących z wielu krajów, m.in. Tajlandii, Maroka i Rosji. Dodatkowym urozmaiceniem tego miejsca jest Miasteczko Ruchu Drogowego, w którym dzieci podczas wciągających wyścigów samochodowych nauczą się przepisów bezpieczeństwa na drodze. To prawdziwy park edukacyjny dla dzieci!

Park Owadów w Zatorlandzie

Park Mitologii na wodzie

Chcąc zapewnić naszym małym gościom maksimum atrakcji, rozrywki, ale przede wszystkim edukacji — stworzyliśmy dla Was także Park Mitologii. To jedyne takie miejsce  w Polsce. Tu możecie poznać cały panteon greckich bóstw: nie brakuje słynnego Zeusa, Hery, Posejdona, Hadesa i Demeter, pierwszych bogów: Uranosa i Gai, a także wielu innych. Łącznie nasz Park Mitologii na wodzie gromadzi 46 starannie odwzorowanych postaci mitologicznych, dzięki którym Wasze dzieci odbędą niesamowitą lekcję historii, literatury, a także sztuki. Kiedy uczniów dopadnie znużenie nadmiarem wiedzy, będą mieli okazję rozładować energię na naszym tematycznym parku linowym “Zdobywcy Olimpu”, na którym na młodych śmiałków czeka aż 18 wież. W Zatorlandzie zaciekawimy każdego, nawet najbardziej wymagającego ucznia!

Park Mitologii w Zatorlandzie

Poza ogromną dawką wiedzy, jaką przygotowaliśmy dla Was w Zatorlandzie, mamy również strefy relaksu i zabawy. Tu nie ma mowy o nudzie — tor pontonowy, place zabaw, ścianka wspinaczkowa, tor do mini gokartów to tylko część atrakcji, na których spędzicie razem z dziećmi aktywnie czas. Zapraszamy do zapoznania z ofertą dla grup zorganizowanych, wycieczka do Zatorlandu będzie absolutnie fantastyczną i niezapomnianą przygodą!

BILETY ZAKUPIONE DROGĄ ELEKTRONICZNĄ NALEŻY WYMIENIĆ W OPASKOMACIE PARKU NA OPASKĘ, KTÓRA JEST WŁAŚCIWYM BILETEM!


BILET DLA MALUCHA:
Zawartość biletu jest tożsama z zawartością Biletu zakupionego przez rodzica (zawartość zobacz poniżej) oraz możliwość korzystania z urządzeń placów zabaw (huśtawki, trampoliny, zjeżdżalnie itp.), piaskownic „Wykopaliska”, Strefy Aktywnego Odkrywcy, Małpi Gaj (NOWOŚĆ!) oraz Dmuchańca (NOWOŚĆ!)

BILET ULGOWY ORAZ BILET NORMALNY OBEJMUJĄ:
• WSTĘP DO PARKU RUCHOMYCH DINOZAURÓW
• WSTĘP DO PARKU MITOLOGII (REJS TRAMWAJEM WODNYM – 10 ZŁ, WYNAJĘCIE ROWERKA WODNEGO – 15 ZŁ, PŁATNE NA MIEJSCU W PRZYSTANI)
• WSTĘP DO PARKU OWADÓW
• SEANS W KINIE 5D EXTREME
• SEANS W KINIE 3D 360
• ZWIEDZANIE DOMU SZALONEGO NAUKOWCA
• MOŻLIWOŚĆ WIELOKROTNEGO SKORZYSTANIA Z ATRAKCJI ZNAJDUJĄCYCH SIĘ NA TERENIE CAŁEGO PARKU – KOLEJKI, KARUZELE, TRAMPOLINY, PLACE ZABAW ITP. (Z WYJĄTKIEM URZĄDZEŃ URUCHAMIANYCH ZA POMOCĄ MONET, NP. AUTOMATYCZNE BUJAKI ITP.)

ATRAKCJE Z UWZGLĘDNIENIEM KRYTERIUM WZROSTOWEGO:
• Karuzela “Słoniki” – od 90 cm (Lunapark)
• Wieża Drop’n’twist – od 90 cm (Lunapark)
• Diabelski Młyn – od 90 cm (Lunapark)
• Karuzela “Merry-Go-Round” – od 90 cm (Lunapark)
• Karuzela „Clown” – od 90 cm (Park Owadów)
• Robal Coaster – od 95 cm (Park Owadów)
• Minigokarty – od 95 cm (Park Owadów)
• Karuzela „Strażak” – od 95 cm (Lunapark) NOWOŚĆ!
• Miasteczko Ruchu Drogowego – od 100 cm (Park Owadów)
• Basen z łódkami – od 100 cm (Park Owadów)
• Park Linowy “Zdobywcy Olimpu” – od 100 cm (Park Mitologii)
• Wieża „Zeus Swing Tower” – od 105 cm (Park Mitologii) NOWOŚĆ!
• Autodrom – od 110 cm (Lunapark)
• Dinocoaster – od 110 cm (Lunapark)
• Plac Zabaw „Robaki-rozrabiaki” – od 110 cm (Park Owadów)
• Karuzela “Crazy Raft” – od 130 cm (Lunapark)
• Karuzela “Twist’n’swing” – od 135 cm (Lunapark)

Pozostałe atrakcje na terenie całego parku nie są uwarunkowane wzrostem.
M.in.:
• Małpi Gaj – brak ograniczeń (Lunapark) NOWOŚĆ!
• Strefa Aktywnego Odkrywcy – brak ograniczeń (Lunapark)
• Plac Zabaw (Huśtawki, Trampoliny, Zjeżdżalnia Itp.) – brak ograniczeń (Lunapark)
• Plac zabaw – brak ograniczeń (Park Mitologii)
• Ścianka wspinaczkowa – brak ograniczeń (Park Mitologii oraz Park Owadów)
• Huśtawki – brak ograniczeń (Park Mitologii)
• Plac Zabaw „Ule” – brak ograniczeń (Park Owadów)
• Dmuchaniec – brak ograniczeń (Park Mitologii) NOWOŚĆ!
• ITP.