Zatorland – Park Rozrywki dla dzieci

Zatorland – Park Rozrywki dla dzieci

Wakacyjny wyjazd do Zatorlandu to wyśmienita rozrywka dla całej rodziny. Zapraszamy Was do naszego 20-hektarowego, pełnego zieleni parku, w którym skorzystacie z ponad 60 atrakcji! Gwarantujemy doskonałą zabawę. U nas nie ma czasu na nudę! Sprawdźcie, jakie atrakcje tu na Was czekają!

Park Dinozaurów Zatorland

 

Za co dzieci kochają Zatorland – Park rozrywki dla dzieci?

Zatorland to miejsce ukochane przez dzieci. Moc atrakcji czeka tu na dzieciaki w każdej grupie wiekowej. Każdy, kto tylko przekroczy próg naszego Parku, od razu wpada w wir interesujących go rozrywek. Do dyspozycji maluchów, starszaków i nastolatków oddajemy takie atrakcje jak:

Największy w Europie Park Ruchomych Dinozaurów

Zatorland to największy w Europie Park Ruchomych Dinozaurów! Znajdziecie w nim ponad 100 fantastycznych okazów. Macie niepowtarzalną szansę, aby na własne oczy zobaczyć nie tylko ruchome, ale i ryczące prehistoryczne gady w skali 1:1. Większość znajdujących się w Dino Parku dinozaurów jest interaktywna. Sami zobaczycie jak wyglądały, poruszały się i żyły te niezwykłe stworzenia, jakie wydawały odgłosy, a nawet jak… sikały.

Nigdzie indziej nie zobaczycie tak wielkiego ruchomego dinozaura jak w Zatorlandzie. Wysokość jednej z naszych największych atrakcji, Argentynozaura, to aż 13 m. Robi wrażenie? No jasne, że tak! A to tylko jedna z wielu rzeczy, które koniecznie musicie zobaczyć.

Muzeum Szkieletów i Skamieniałości to niezwykła galeria, w której zgromadziliśmy zbiór szczątków dinozaurów. Warto obejrzeć w niej czaszkę T-Rexa naturalnej wielkości. Nie zdradzimy, jaka jest wielka – zobaczcie sami! A jeśli Wasze dziecko jest małym odkrywcą, na pewno chętnie weźmie udział w warsztatach paleontologicznych, gdzie samodzielnie odkryje prehistoryczny szkielet!

Olbrzymie owady

Jesteście gotowi na zobaczenie komara ludzkich rozmiarów? Jest to tylko jeden z 28 okazów insektów znajdujących się w Parku Owadów Zatorland. Owady robią wrażenie nie tylko swoimi rozmiarami. Podobnie jak dinozaury, są interaktywne i wydają dźwięki.

W Parku Owadów zobaczycie z bliska szczegóły budowy nie tylko dobrze Wam znanych insektów, takich jak motyle, karaluchy i osy. Będziecie mieli okazję obejrzeć także owady z egzotycznych krajów, np. Tajlandii czy Maroka. A jeśli zechcecie dowiedzieć się więcej o oglądanych stworzeniach, będziecie mogli zrobić to w specjalnej strefie dydaktycznej.

Park Owadów w Zatorlandzie

Karuzele dla każdego

Lunapark w Zatorlandzie to miejsce zabawy dla dzieci w każdym wieku. Postaraliśmy się o to, aby nikt nie nudził się tu ani przez chwilę. Dla wszystkich fanów karuzeli mamy ich kilka rodzajów, z dodatkowymi atrakcjami i bez. Klasyczna karuzela z nieruchomymi figurkami na kręcącej się platformie zachwyci najmłodszych. Starszaki pokochają naszą nowość Karuzelę Strażaka, gdzie oprócz kręcenia się, jest do wykonania specjalna misja ugaszenia pożaru. Powodzeniem cieszy się także szybka Karuzela Crazy Raft w klimacie pirackiej przygody.

Plac zabaw, kulkoland czy zjeżdżalnie to miejsca aktywnej zabawy dla wszystkich dzieci. Sami pewnie będziecie chcieli spróbować swoich sił na symulatorach czy w salonie gier. Zapraszamy do Zatorlandu – parku rozrywki dla dzieci!

Karuzela Strażak w Zatorlandzie

Atrakcje wodne

Rozrywki wodne to typowo letnie atrakcje. W naszym Parku rozrywki dla dzieci również nie mogło ich zabraknąć. Miejscem pełną wodnych rozrywek jest oczywiście Park Mitologii. W Strefie Akropolis czekają na Was łódki elektryczne i rowerki wodne, a także tramwaj wodny. Dzięki łódkom macie okazję obejrzenia z bliska znajdujących się w wodzie posągów greckich bogów i herosów. Tramwaj wodny to natomiast okazja do odbycia widokowego rejsu pośród wszystkich postaci z greckiej mitologii znajdujących się w Parku. Zatrzymajcie się też na moment przy Tańczących Fontannach – naprawdę robią duże wrażenie!

Znajdujący się na terenie Parku Ruchomych Dinozaurów basen z łódkami to doskonała rozrywka dla dzieci polegająca na sterowaniu statkami. Statków w basenie jest kilka, zatem nietrudno o zderzenie. Czy uda się cało przepłynąć przez basen? Sprawdźcie sami! Mali kapitanowie mogą spróbować również swoich sił na basenie w Parku Owadów. Potrzeba tam więcej odwagi, ponieważ trzeba wejść do łódki i wprawić ją w ruch.

Sterowanie fontannami to atrakcja, której sami pewnie się nie oprzecie. Kto nie miałby ochoty zadecydować o ilości tryskających wodą fontann oraz ich wysokości? Jeśli umiecie grać na pianinie, możecie również zagrać na fontannach! Nie wierzycie…? Do dzieła!

Basen z łódkami w Zatorlandzie

Atrakcje dla miłośników motoryzacji

Wśród wielu znajdujących się w Parku Zatorland rozrywek, nie zapomnieliśmy również o małych i większych miłośnikach motoryzacji. Na nich również czeka tu wiele emocji!

Tor mini gokartowy to być może pierwsza szansa na to, by usiąść za kierownicą. A może najpierw warto poznać trochę przepisów ruchu drogowego? Pozwólcie dzieciom na przejażdżkę napędzanym pedałami czterokołowcem po uliczkach Miasteczka Ruchu Drogowego. Dzieci kochają tę atrakcję! A może wspólna jazda po autodromie? Koniecznie spróbujcie, czy uda Wam się runda bez zderzenia.

Autodrom w Zatorlandzie

 

Zatorland to miejsce, które nieustannie oferuje Wam zabawę na najwyższym poziomie. Jeśli jeszcze u nas nie byliście, koniecznie musicie przyjechać i sami sprawdzić jak wspaniała może być rozrywka w każdym wieku. Zapraszamy! Park rozrywki dla dzieci Zatorland!

Może Cię zainteresować

Halloweenowa Parada Małych Dinozaurów – nie przegap!

Już 14 i 15 października wasze ulubione jesienne wydarzenie – Halloweenowa parada małych dinozaurów!

DLA DZIECI W KOMPLETNYCH STROJACH DINOZAURÓW PRZYGOTOWALIŚMY BILETY ZA 1 ZŁ!

Bilety za 1 zł wyłącznie dla dzieci w pełnej charakteryzacji postaci dinozaura. Samo pomalowanie twarzy lub wykorzystanie gadżetów/odzieży z motywem dinozaura nie będzie uwzględniane. Bilety za 1 zł będą dostępne tylko w kasie stacjonarnej.

Co czeka na Was w Zatorlandzie w tym wyjątkowych dniach:

  • 13:00: Halloweenowe zabawy z animatorami i robienie dinozaurowych tatuaży
  • 14:00: Konkurs na najlepszy dinokostium
  • 15:00: Warsztaty rzeźbienia dyni i zabawy
  • Od 13:00 do 16:00: Rozbijanie DinoPiniat co godzinę!

W konkursie na najlepszy dinokostium możecie wygrać bilet rodzinny (2+2) na sezon 2024!

Jesteśmy pewni, że zachwycicie nas swoimi kostiumami, dlatego dodatkowo wyróżnimy kilka osób dinogadżetami!

*Organizator zastrzega sobie prawo do przeniesienia wydarzenia ze wzgledu na niekorzystne warunki pogodowe. Zachęcamy do obserwowania naszych profili w social media.

W tygodniu taniej!

Łapcie naszą promocję – w tygodniu taniej!

Trwa październikowa promocja „W tygodniu taniej!”. Jeśli chcecie skorzystać ze zniżki -20% na bilety do Zatorlandu, to wybierzcie się na zwiedzanie Parku w czwartek lub piątek.

Bilety kupicie na miejscu – promocja obowiązuje wyłącznie na bilety nabyte stacjonarnie. 🎫

Dobra zabawa w niższej cenie? Takiej okazji nie można przegapić! ❤️

 

 
* Promocja trwa do 20.10.2023.

Tyranozaur Rex
T-REX

Tyranozaur

Stosunkowo niedawno odkryty, bo na początku XX wieku. Należy do grona największych dinozaurów, o istnieniu których na ten moment wiemy. Ze względu na ogromną budowę ciała i krwiożerczy charakter stał się jednym z najlepiej rozpoznawalnych dinozaurów, a jego pełną nazwę ‒ tyranozaur (z łac. Tyrannosaurus rex) ‒ można wytłumaczyć mianem “króla dinozaurów” czy “jaszczura tyrana”.

Ostatni dinozaur, o którym każdy słyszał

Cała nasza obecna wiedza o tyranozaurach opiera się wyłącznie na doniesieniach ze świata paleontologicznego i badaniach pasjonatów okresu kredy. Skamieniałości, które nieraz odkrywane są przypadkowo, dostarczają nam wielu informacji o tym fascynującym rodzaju dinozaura, który należy do jednych z ostatnich, jakie chodziły po naszej planecie. Tyranozaury wyginęły w czasie wielkiego wymierania kredowego spowodowanego uderzeniem w Ziemię ogromnej planetoidy.

Pierwsze okazy Tyrannosaurus rex były odkrywane przez Barnuma Browna w pierwszej dekadzie XX wieku. Nazwę dla nowego gatunku zaproponował geolog i ówczesny dyrektor Amerykańskiego Muzeum Historii Naturalnej ‒ Henry Fairfield Osborn.

Jak wygląda T-rex?

Zastanawiasz się, jak wygląda tyranozaur rex? Budowa ciała T-rexa jest ogromna! Długość tego dinozaura zwykle mieściła się w przedziale 13-15 metrów, z czego większą część zajmował ogon. Był on potrzebny do stabilnego poruszania się tego dinozaura zarówno podczas chodu, jak i biegu. Dzięki temu tyranozaury mogły rozwinąć szybkość do 40 km/h. Ogon równoważył ciężar całego ciała tego dinozaura, choć i tak poruszał się on w pozycji tylko na wpół wyprostowanej i stał na dobrze umięśnionych tylnych kończynach.

Dwa tytanozaury w parku dinozaurów

W kontekście całej potęgi tego, jak wygląda tyranozaur, dość osobliwe wydają się jego przednie kończyny zwieńczone dwoma palcami. Jak na tego olbrzyma, są po prostu malutkie. Niewielkie kończyny tyranozaura to prawdopodobnie zabezpieczenie ewolucyjne przed… gryzieniem lub zjedzeniem ich podczas wspólnego posiłku kilku dinozaurów. Dzięki temu, że były one w miarę krótkie, nie znajdowały się w obszarze zjadanych fragmentów innych zwierząt.

Całe ciało tyranozaura pokryte było łuskami. Według naukowców początkowo dinozaury te mogły być opierzone ‒ przynajmniej w części grzbietowej ‒ jednak z czasem pióra zniknęły. To, jak wyglądał prawdziwy T. rex, możesz dzisiaj zobaczyć w Zatorlandzie!

Tyranozaur ‒ wysokość

Jak wysoki był tyranozaur? Wzrost tego gada mieścił się w przedziale od blisko 4 do nawet 6 metrów. Wymiary gatunku tyranozaur rex były jednak różne dla różnych osobników. Mogły one być nieco mniejsze, wtedy jednak stawały się łatwym celem dla większych przedstawicieli swojego gatunku, którzy się nimi żywili.

Tyranozaur rex ‒ waga

Pokaźne rozmiary jednego z największych na świecie dinozaurów przekładały się na jego wagę. T. rex mógł ważyć nawet 9 ton. Co ciekawe, niektóre z jego kości były wewnątrz puste, by nieco odciążyć gada. Nie traciły jednak przy tym na swojej wytrzymałości.

Szkielet tyranozaura

Największy dotychczas znaleziony szkielet T-rexa mierzy prawie 13 metrów długości. Tyranozaur ten zamieszkiwał tereny Kanady 66 mln lat temu. Przez odkrywców nazwany został imieniem “Scotty”. Wszystkich szkieletów tyranozaurów odkryto w sumie kilkadziesiąt. Czasem są to jednak wyłącznie pojedyncze kości, które są na tyle charakterystyczne, że przy dzisiejszych technologiach udaje się wykonać komputerowe modele ich właścicieli. Szkieletem tyranozaura, który prawie w 90% składa się z prawdziwych skamieniałości jest “Sue”. To najbardziej kompletny tyranozaur, jakiego szczątki udało się znaleźć.

Czaszka tyranozaura i jego zęby

Podłużny kształt czaszki tyranozaura ochraniał jego mózg, który również miał podłużną formę. W szczęce T-rexa kryło się aż 25 zębów, a każdy z nich miał stożkowy kształt i kilkanaście centymetrów długości. Ostre i mocne potrafiły gryźć pokarm z siłą ponad 44 tysięcy Newtonów w przypadku zębów z tyłu szczęki! Dla porównania ‒ siła, z jaką żarłacz biały zaciska szczękę, to niecałe 20 tysięcy Newtonów.

 

Głowa tyranozaura mierzyła około 1,5 metra długości i była dobrze umięśniona, dzięki czemu z łatwością odrywał on kawałki mięsa ze swoich ofiar.

Ile żył tyranozaur?

Długość życia dinozaurów zwykle była uzależniona od ich wielkości. Mniejsze dinozaury żyły krócej ‒ te ogromne mogły cieszyć się życiem dłużej. Tyranozaur, który osiągał wagę minimum 5000 kg żył około 28 lat. Dojrzałość płciowa pojawiała się w okolicy jego 20. urodzin. Można zatem stwierdzić, że T-rex żył krótko, ale bardzo intensywnie.

Młody T-rex

Jaja, które składały samice tyranozaurów miały około 40 centymetrów długości. Z nich wykluwały się młode osobniki, które w pierwszej fazie swojego życia wyglądały dość przyjaźnie. Zaledwie metr długości młodego T-rexa nie przypominał ogromnego rodzica, który budził postrach ówczesnych lasów. Uroczy wygląd nie może nas jednak zwieść! Ten maluch już w młodym wieku polował na inne dinozaury większe od siebie!

Tyranozaur ‒ ciekawostki

  • Pierwszy ślad tyranozaura odkryto w 1983 roku w Philmont (Nowy Meksyk). Mierzył on aż 84 cm długości!
  • Tyranozaur, choć na co dzień przebywał wśród osobników z rodziny, raczej wolał życie samotnicze, a w pary łączył się tylko w trakcie godów.
  • Tyranozaur nie był może mistrzem w szybkim bieganiu, ale miał wspaniale rozwinięte zmysły, w tym zmysł wzroku, dzięki któremu dostrzegał ofiarę nawet z 6 km!
  • Innym zmysłem, który wyróżnia tyranozaura wśród wszelkich zwierząt na Ziemi jest węch. Niektórzy naukowcy uważają, że to najlepiej rozwinięty gatunek pod tym względem.

Gdzie występowały tyranozaury?

Tyranozaura można było spotkać na terenach leśnych, nad rzekami, a także na przestrzeniach otwartych Ameryki Północnej, czyli dzisiejszej Kanady i USA. Dinozaury te lubiły raczej łagodny klimat. Jak wykazują badania naukowców, były to zwierzęta stałocieplne, co oznacza, że temperatura ich ciała nie zależała od temperatury otoczenia.

Czym się żywiły tyranozaury?

W diecie tyranozaura rexa najważniejszą rolę odgrywały posiłki mięsne. Menu tych dinozaurów obfitowało w pokarm, który mogły same upolować, w tym inne mniejsze osobniki tego gatunku. T-rex zjadał również padlinę. Szacuje się, że jedno danie tego gada, które ważyło około 200 kg mogło zaspokoić jego głód na kilka dni.

Słynnego T-rexa zobaczysz w naturalnych rozmiarach w małopolskim Zatorlandzie. Zapraszamy Cię do poznanie nie tylko jednego osobnika, ale całej rodzinki tyranozaurów! Niektóre z nich dopiero co wychodzą z jaj. Nie może Cię przy tym zabraknąć!

BILETY ZAKUPIONE DROGĄ ELEKTRONICZNĄ NALEŻY WYMIENIĆ W OPASKOMACIE PARKU NA OPASKĘ, KTÓRA JEST WŁAŚCIWYM BILETEM!


BILET DLA MALUCHA:
Zawartość biletu jest tożsama z zawartością Biletu zakupionego przez rodzica (zawartość zobacz poniżej) oraz możliwość korzystania z urządzeń placów zabaw (huśtawki, trampoliny, zjeżdżalnie itp.), piaskownic „Wykopaliska”, Strefy Aktywnego Odkrywcy, Małpi Gaj (NOWOŚĆ!) oraz Dmuchańca (NOWOŚĆ!)

BILET ULGOWY ORAZ BILET NORMALNY OBEJMUJĄ:
• WSTĘP DO PARKU RUCHOMYCH DINOZAURÓW
• WSTĘP DO PARKU MITOLOGII (REJS TRAMWAJEM WODNYM – 10 ZŁ, WYNAJĘCIE ROWERKA WODNEGO – 15 ZŁ, PŁATNE NA MIEJSCU W PRZYSTANI)
• WSTĘP DO PARKU OWADÓW
• SEANS W KINIE 5D EXTREME
• SEANS W KINIE 3D 360
• ZWIEDZANIE DOMU SZALONEGO NAUKOWCA
• MOŻLIWOŚĆ WIELOKROTNEGO SKORZYSTANIA Z ATRAKCJI ZNAJDUJĄCYCH SIĘ NA TERENIE CAŁEGO PARKU – KOLEJKI, KARUZELE, TRAMPOLINY, PLACE ZABAW ITP. (Z WYJĄTKIEM URZĄDZEŃ URUCHAMIANYCH ZA POMOCĄ MONET, NP. AUTOMATYCZNE BUJAKI ITP.)

ATRAKCJE Z UWZGLĘDNIENIEM KRYTERIUM WZROSTOWEGO:
• Karuzela “Słoniki” – od 90 cm (Lunapark)
• Wieża Drop’n’twist – od 90 cm (Lunapark)
• Diabelski Młyn – od 90 cm (Lunapark)
• Karuzela “Merry-Go-Round” – od 90 cm (Lunapark)
• Karuzela „Clown” – od 90 cm (Park Owadów)
• Robal Coaster – od 95 cm (Park Owadów)
• Minigokarty – od 95 cm (Park Owadów)
• Karuzela „Strażak” – od 95 cm (Lunapark) NOWOŚĆ!
• Miasteczko Ruchu Drogowego – od 100 cm (Park Owadów)
• Basen z łódkami – od 100 cm (Park Owadów)
• Park Linowy “Zdobywcy Olimpu” – od 100 cm (Park Mitologii)
• Wieża „Zeus Swing Tower” – od 105 cm (Park Mitologii) NOWOŚĆ!
• Autodrom – od 110 cm (Lunapark)
• Dinocoaster – od 110 cm (Lunapark)
• Plac Zabaw „Robaki-rozrabiaki” – od 110 cm (Park Owadów)
• Karuzela “Crazy Raft” – od 130 cm (Lunapark)
• Karuzela “Twist’n’swing” – od 135 cm (Lunapark)

Pozostałe atrakcje na terenie całego parku nie są uwarunkowane wzrostem.
M.in.:
• Małpi Gaj – brak ograniczeń (Lunapark) NOWOŚĆ!
• Strefa Aktywnego Odkrywcy – brak ograniczeń (Lunapark)
• Plac Zabaw (Huśtawki, Trampoliny, Zjeżdżalnia Itp.) – brak ograniczeń (Lunapark)
• Plac zabaw – brak ograniczeń (Park Mitologii)
• Ścianka wspinaczkowa – brak ograniczeń (Park Mitologii oraz Park Owadów)
• Huśtawki – brak ograniczeń (Park Mitologii)
• Plac Zabaw „Ule” – brak ograniczeń (Park Owadów)
• Dmuchaniec – brak ograniczeń (Park Mitologii) NOWOŚĆ!
• ITP.