Zatorland – miejsce na wycieczkę dla dzieci!

Zatorland – miejsce na wycieczkę dla dzieci!

Lato to idealny czas na zwiedzanie i zabawę, a najlepiej na zwiedzanie przez zabawę. Czy jest do tego miejsce lepsze od Zatorlandu? Nie! Nigdzie indziej nie znajdziecie tak wielu zróżnicowanych rozrywek zgromadzonych w jednym miejscu. To właśnie dlatego Zatorland jest kierunkiem ulubionym przez wszystkich uczestników letnich kolonii i półkolonii. Chcecie lepiej poznać Zatorland? Zapraszamy do lektury, bo jest to idealne miejsce na wycieczke dla dzieci!

Dinozaur T-Rex w Zatorlandzie

 

Wycieczka do Zatorlandu – dlaczego warto?

Zatorland daje Wam możliwość różnorodnego spędzenia czasu, zwiedzania i zabawy przez cały dzień. Nasz Park Rozrywki to ponad 20 hektarów zielonego terenu, na którym znajdziecie ponad 60 fantastycznych atrakcji zgromadzonych w trzech parkach tematycznych i lunaparku. A to wszystko w cenie jednego biletu!

Poznajcie nasze wyjątkowe, pełne niespodzianek Parki i już dzisiaj zaplanujcie swoją wycieczkę do Zatorlandu. Czekają na Was:

Park Ruchomych Dinozaurów

Park Dinozaurów to największa tego typu wystawa w całej Europie. Spotkacie tu groźnego T-Rexa, Stegozaura czy Diplodoka naturalnej wielkości, a także Argentozaura, który ma wielkość kilkupiętrowego budynku. Dinozaury W Zatorlandzie nie tylko się ruszają, ale również wydają dźwięki! Usłyszeć ryk dinozaura to niesamowite przeżycie – sprawdźcie sami! W Zatorlandzie możecie nie tylko podziwiać prehistoryczne gady. To również świetna okazja, aby zwiedzić: wykopaliska, wioskę człowieka pierwotnego z mamutem, dinoride, czy Muzeum Szkieletów i Skamieniałości, w którym znajdziecie np. naturalnej wielkości czaszkę T-Rexa. Naprawdę warto!

Park Owadów

W tej strefie czeka na Was wystawa aż 28 polskich i egzotycznych gatunków owadów w ludzkich rozmiarach! Ruchome insekty prezentują szczegóły swojej anatomii, zatem to niepowtarzalna okazja, aby z bliska zobaczyć skrzydła, oczy czy fascynujące odnóża owadów. Jakie jeszcze atrakcje czekają na Was na terenie Parku Owadów? Jest ich całkiem sporo:

 • Tor Ciężarówkowy,
 • Robal Coaster, czyli wyjątkowy coaster dla całej rodziny w kształcie ogromnego robaka,
 • Dom Szalonego Naukowca – niezwykły, pełen niespodzianek dom ekscentrycznej postaci o wielkim umyśle,
 • Ścianka wspinaczkowa,
 • Basen z łódkami – idealny na letnie dni,
 • Plac zabaw „Ule”, który kochają młodsze dzieci,
 • Plac zabaw „Robaki-rozrabiaki”,
 • karuzelę łańcuchową „Clown”,
 • Miasteczko Ruchu Drogowego, po którym dzieci poruszają się, kierując pojazdami z zachowaniem podstawowych przepisów ruchu drogowego,
 • Mini gokarty – dla miłośników motoryzacji,
 • I wiele, wiele innych.

Miasteczko Ruchu Drogowego w Zatorlandzie

Park Mitologii

W malowniczym Parku Mitologii położonym na wodzie, możecie zapoznać się z cywilizacją i wierzeniami starożytnych Greków. Na miejscu spotkacie aż 46 greckich bogów, herosów oraz innych mitycznych postaci i stworzeń, a także doskonale odwzorowane greckie miasteczko Akropolis. Na jakie atrakcje poza tym możecie liczyć w Parku Mitologii? Znajdziecie tu także:

 • Parki linowe dla starszych i młodszych dzieci,
 • Poduszkę dmuchaniec do skakania,
 • Łódki elektryczne i rowerki wodne,
 • Tramwaj wodny,
 • Ściankę kinematyczną,
 • Kino 360 3D,
 • Panel sterowania fontannami,
 • Labirynt Minotaura,
 • Konia Trojańskiego,
 • Karuzelę Zeus Swing Tower.

Karuzela Zeus Swing Tower w Zatorlandzie

Lunapark

Kochacie karuzele? Lunapark w Zatorlandzie Was oczaruje. Tu każde dziecko – mniejsze, czy większe znajdzie coś doskonałego dla siebie. Szybkie karuzele dostarczające adrenaliny, czy bajkowe, spokojne karuzele, które wywołują uśmiech na twarzach? Do wyboru macie takie atrakcje jak:

 • Diabelski młyn,
 • Dom Frania,
 • Plac zabaw,
 • Ogromny Małpi Gaj,
 • Zjeżdżalnia pontonowa,
 • Autodrom,
 • Salon gier,
 • kino 5D, wyjątkowe kino z trójwymiarowym obrazem, efektami związanymi z „inteligentnymi krzesłami” pozwalające doświadczyć zjawisk fizycznych i atmosferycznych,
 • wieżę Drop’n’Twist,
 • karuzelę Twist’n’Swing
 • karuzelę Strażak,
 • karuzelę „Merry-Go-Round”,
 • karuzelę „Crazy Raft”,
 • karuzelę „Słoniki”
 • Dinocoaster.

Karuzela w Zatorlandzie

Zatorland – miejsce, na wycieczkę dla dzieci!

Pobyt w Zatorlandzie to doskonała propozycja dla grup zorganizowanych. Bilet grupowy w świetnej cenie 59.90 zł/os. przysługuje grupom liczącym min. 15 osób. W cenie dostajecie wstęp do wszystkich trzech parków tematycznych i lunaparku, a także: seans w kinie 5D Extreme, zwiedzanie domu szalonego naukowca i możliwość wielokrotnego skorzystania ze wszystkich atrakcji znajdujących się na terenie Zatorlandu.

Dodatkowo proponujemy grupom możliwość zakupu jednego z zestawów obiadowych w cenie 21 zł/os., udział w warsztatach paleontologicznych za 17 zł/os. oraz opiekę przewodnika za dodatkowe 3 zł/os./1 park. Osobom niepełnosprawnym przysługuje 50% rabatu na bilet grupowy.

Każdemu opiekunowi na 15 dzieci oferujemy bezpłatny wstęp, kawę lub herbatę, a także wybrany zestaw obiadowy na terenie tarasu gastronomicznego lub w Karczmie River Park. Również kierowcom autokarów zapewniamy na czas oczekiwania na grupę bezpłatny wstęp na teren parku oraz kawę lub herbatę do wyboru. Czas pobytu w parku jest dowolny, ograniczony jedynie godzinami jego otwarcia.

W ciągu roku szkolnego pobyt w Zatorlandzie to doskonała propozycja na zorganizowanie klasowej wycieczki. W okresie letnim serdecznie zapraszamy natomiast uczestników kolonii i półkolonii. Gwarantujemy doskonale spędzony czas i mnóstwo rozrywki dla dzieci w każdym wieku.

miejsce na wycieczkę dla dzieci

Wycieczka do Zatorlandu to świetny pomysł dla letnich obozów, kolonii, półkolonii i innych grup zorganizowanych. Zapraszamy nie tylko grupy z okolic Zatoru – jeśli wybieracie się do nas z daleka, to śmiało rezerwujcie nocleg w pobliskim River Parku, by móc bawić się w Zatorlandzie przez nawet dwa lub więcej dni. Pełną ofertę dla grup zorganizowanych znajdziecie tutaj.

Zapraszamy serdecznie!

 

 

Może Cię zainteresować

Halloweenowa Parada Małych Dinozaurów – nie przegap!

Już 14 i 15 października wasze ulubione jesienne wydarzenie – Halloweenowa parada małych dinozaurów!

DLA DZIECI W KOMPLETNYCH STROJACH DINOZAURÓW PRZYGOTOWALIŚMY BILETY ZA 1 ZŁ!

Bilety za 1 zł wyłącznie dla dzieci w pełnej charakteryzacji postaci dinozaura. Samo pomalowanie twarzy lub wykorzystanie gadżetów/odzieży z motywem dinozaura nie będzie uwzględniane. Bilety za 1 zł będą dostępne tylko w kasie stacjonarnej.

Co czeka na Was w Zatorlandzie w tym wyjątkowych dniach:

 • 13:00: Halloweenowe zabawy z animatorami i robienie dinozaurowych tatuaży
 • 14:00: Konkurs na najlepszy dinokostium
 • 15:00: Warsztaty rzeźbienia dyni i zabawy
 • Od 13:00 do 16:00: Rozbijanie DinoPiniat co godzinę!

W konkursie na najlepszy dinokostium możecie wygrać bilet rodzinny (2+2) na sezon 2024!

Jesteśmy pewni, że zachwycicie nas swoimi kostiumami, dlatego dodatkowo wyróżnimy kilka osób dinogadżetami!

*Organizator zastrzega sobie prawo do przeniesienia wydarzenia ze wzgledu na niekorzystne warunki pogodowe. Zachęcamy do obserwowania naszych profili w social media.

W tygodniu taniej!

Łapcie naszą promocję – w tygodniu taniej!

Trwa październikowa promocja „W tygodniu taniej!”. Jeśli chcecie skorzystać ze zniżki -20% na bilety do Zatorlandu, to wybierzcie się na zwiedzanie Parku w czwartek lub piątek.

Bilety kupicie na miejscu – promocja obowiązuje wyłącznie na bilety nabyte stacjonarnie. 🎫

Dobra zabawa w niższej cenie? Takiej okazji nie można przegapić! ❤️

 

 
* Promocja trwa do 20.10.2023.

Tyranozaur Rex
T-REX

Tyranozaur

Stosunkowo niedawno odkryty, bo na początku XX wieku. Należy do grona największych dinozaurów, o istnieniu których na ten moment wiemy. Ze względu na ogromną budowę ciała i krwiożerczy charakter stał się jednym z najlepiej rozpoznawalnych dinozaurów, a jego pełną nazwę ‒ tyranozaur (z łac. Tyrannosaurus rex) ‒ można wytłumaczyć mianem “króla dinozaurów” czy “jaszczura tyrana”.

Ostatni dinozaur, o którym każdy słyszał

Cała nasza obecna wiedza o tyranozaurach opiera się wyłącznie na doniesieniach ze świata paleontologicznego i badaniach pasjonatów okresu kredy. Skamieniałości, które nieraz odkrywane są przypadkowo, dostarczają nam wielu informacji o tym fascynującym rodzaju dinozaura, który należy do jednych z ostatnich, jakie chodziły po naszej planecie. Tyranozaury wyginęły w czasie wielkiego wymierania kredowego spowodowanego uderzeniem w Ziemię ogromnej planetoidy.

Pierwsze okazy Tyrannosaurus rex były odkrywane przez Barnuma Browna w pierwszej dekadzie XX wieku. Nazwę dla nowego gatunku zaproponował geolog i ówczesny dyrektor Amerykańskiego Muzeum Historii Naturalnej ‒ Henry Fairfield Osborn.

Jak wygląda T-rex?

Zastanawiasz się, jak wygląda tyranozaur rex? Budowa ciała T-rexa jest ogromna! Długość tego dinozaura zwykle mieściła się w przedziale 13-15 metrów, z czego większą część zajmował ogon. Był on potrzebny do stabilnego poruszania się tego dinozaura zarówno podczas chodu, jak i biegu. Dzięki temu tyranozaury mogły rozwinąć szybkość do 40 km/h. Ogon równoważył ciężar całego ciała tego dinozaura, choć i tak poruszał się on w pozycji tylko na wpół wyprostowanej i stał na dobrze umięśnionych tylnych kończynach.

Dwa tytanozaury w parku dinozaurów

W kontekście całej potęgi tego, jak wygląda tyranozaur, dość osobliwe wydają się jego przednie kończyny zwieńczone dwoma palcami. Jak na tego olbrzyma, są po prostu malutkie. Niewielkie kończyny tyranozaura to prawdopodobnie zabezpieczenie ewolucyjne przed… gryzieniem lub zjedzeniem ich podczas wspólnego posiłku kilku dinozaurów. Dzięki temu, że były one w miarę krótkie, nie znajdowały się w obszarze zjadanych fragmentów innych zwierząt.

Całe ciało tyranozaura pokryte było łuskami. Według naukowców początkowo dinozaury te mogły być opierzone ‒ przynajmniej w części grzbietowej ‒ jednak z czasem pióra zniknęły. To, jak wyglądał prawdziwy T. rex, możesz dzisiaj zobaczyć w Zatorlandzie!

Tyranozaur ‒ wysokość

Jak wysoki był tyranozaur? Wzrost tego gada mieścił się w przedziale od blisko 4 do nawet 6 metrów. Wymiary gatunku tyranozaur rex były jednak różne dla różnych osobników. Mogły one być nieco mniejsze, wtedy jednak stawały się łatwym celem dla większych przedstawicieli swojego gatunku, którzy się nimi żywili.

Tyranozaur rex ‒ waga

Pokaźne rozmiary jednego z największych na świecie dinozaurów przekładały się na jego wagę. T. rex mógł ważyć nawet 9 ton. Co ciekawe, niektóre z jego kości były wewnątrz puste, by nieco odciążyć gada. Nie traciły jednak przy tym na swojej wytrzymałości.

Szkielet tyranozaura

Największy dotychczas znaleziony szkielet T-rexa mierzy prawie 13 metrów długości. Tyranozaur ten zamieszkiwał tereny Kanady 66 mln lat temu. Przez odkrywców nazwany został imieniem “Scotty”. Wszystkich szkieletów tyranozaurów odkryto w sumie kilkadziesiąt. Czasem są to jednak wyłącznie pojedyncze kości, które są na tyle charakterystyczne, że przy dzisiejszych technologiach udaje się wykonać komputerowe modele ich właścicieli. Szkieletem tyranozaura, który prawie w 90% składa się z prawdziwych skamieniałości jest “Sue”. To najbardziej kompletny tyranozaur, jakiego szczątki udało się znaleźć.

Czaszka tyranozaura i jego zęby

Podłużny kształt czaszki tyranozaura ochraniał jego mózg, który również miał podłużną formę. W szczęce T-rexa kryło się aż 25 zębów, a każdy z nich miał stożkowy kształt i kilkanaście centymetrów długości. Ostre i mocne potrafiły gryźć pokarm z siłą ponad 44 tysięcy Newtonów w przypadku zębów z tyłu szczęki! Dla porównania ‒ siła, z jaką żarłacz biały zaciska szczękę, to niecałe 20 tysięcy Newtonów.

 

Głowa tyranozaura mierzyła około 1,5 metra długości i była dobrze umięśniona, dzięki czemu z łatwością odrywał on kawałki mięsa ze swoich ofiar.

Ile żył tyranozaur?

Długość życia dinozaurów zwykle była uzależniona od ich wielkości. Mniejsze dinozaury żyły krócej ‒ te ogromne mogły cieszyć się życiem dłużej. Tyranozaur, który osiągał wagę minimum 5000 kg żył około 28 lat. Dojrzałość płciowa pojawiała się w okolicy jego 20. urodzin. Można zatem stwierdzić, że T-rex żył krótko, ale bardzo intensywnie.

Młody T-rex

Jaja, które składały samice tyranozaurów miały około 40 centymetrów długości. Z nich wykluwały się młode osobniki, które w pierwszej fazie swojego życia wyglądały dość przyjaźnie. Zaledwie metr długości młodego T-rexa nie przypominał ogromnego rodzica, który budził postrach ówczesnych lasów. Uroczy wygląd nie może nas jednak zwieść! Ten maluch już w młodym wieku polował na inne dinozaury większe od siebie!

Tyranozaur ‒ ciekawostki

 • Pierwszy ślad tyranozaura odkryto w 1983 roku w Philmont (Nowy Meksyk). Mierzył on aż 84 cm długości!
 • Tyranozaur, choć na co dzień przebywał wśród osobników z rodziny, raczej wolał życie samotnicze, a w pary łączył się tylko w trakcie godów.
 • Tyranozaur nie był może mistrzem w szybkim bieganiu, ale miał wspaniale rozwinięte zmysły, w tym zmysł wzroku, dzięki któremu dostrzegał ofiarę nawet z 6 km!
 • Innym zmysłem, który wyróżnia tyranozaura wśród wszelkich zwierząt na Ziemi jest węch. Niektórzy naukowcy uważają, że to najlepiej rozwinięty gatunek pod tym względem.

Gdzie występowały tyranozaury?

Tyranozaura można było spotkać na terenach leśnych, nad rzekami, a także na przestrzeniach otwartych Ameryki Północnej, czyli dzisiejszej Kanady i USA. Dinozaury te lubiły raczej łagodny klimat. Jak wykazują badania naukowców, były to zwierzęta stałocieplne, co oznacza, że temperatura ich ciała nie zależała od temperatury otoczenia.

Czym się żywiły tyranozaury?

W diecie tyranozaura rexa najważniejszą rolę odgrywały posiłki mięsne. Menu tych dinozaurów obfitowało w pokarm, który mogły same upolować, w tym inne mniejsze osobniki tego gatunku. T-rex zjadał również padlinę. Szacuje się, że jedno danie tego gada, które ważyło około 200 kg mogło zaspokoić jego głód na kilka dni.

Słynnego T-rexa zobaczysz w naturalnych rozmiarach w małopolskim Zatorlandzie. Zapraszamy Cię do poznanie nie tylko jednego osobnika, ale całej rodzinki tyranozaurów! Niektóre z nich dopiero co wychodzą z jaj. Nie może Cię przy tym zabraknąć!

BILETY ZAKUPIONE DROGĄ ELEKTRONICZNĄ NALEŻY WYMIENIĆ W OPASKOMACIE PARKU NA OPASKĘ, KTÓRA JEST WŁAŚCIWYM BILETEM!


BILET DLA MALUCHA:
Zawartość biletu jest tożsama z zawartością Biletu zakupionego przez rodzica (zawartość zobacz poniżej) oraz możliwość korzystania z urządzeń placów zabaw (huśtawki, trampoliny, zjeżdżalnie itp.), piaskownic „Wykopaliska”, Strefy Aktywnego Odkrywcy, Małpi Gaj (NOWOŚĆ!) oraz Dmuchańca (NOWOŚĆ!)

BILET ULGOWY ORAZ BILET NORMALNY OBEJMUJĄ:
• WSTĘP DO PARKU RUCHOMYCH DINOZAURÓW
• WSTĘP DO PARKU MITOLOGII (REJS TRAMWAJEM WODNYM – 10 ZŁ, WYNAJĘCIE ROWERKA WODNEGO – 15 ZŁ, PŁATNE NA MIEJSCU W PRZYSTANI)
• WSTĘP DO PARKU OWADÓW
• SEANS W KINIE 5D EXTREME
• SEANS W KINIE 3D 360
• ZWIEDZANIE DOMU SZALONEGO NAUKOWCA
• MOŻLIWOŚĆ WIELOKROTNEGO SKORZYSTANIA Z ATRAKCJI ZNAJDUJĄCYCH SIĘ NA TERENIE CAŁEGO PARKU – KOLEJKI, KARUZELE, TRAMPOLINY, PLACE ZABAW ITP. (Z WYJĄTKIEM URZĄDZEŃ URUCHAMIANYCH ZA POMOCĄ MONET, NP. AUTOMATYCZNE BUJAKI ITP.)

ATRAKCJE Z UWZGLĘDNIENIEM KRYTERIUM WZROSTOWEGO:
• Karuzela “Słoniki” – od 90 cm (Lunapark)
• Wieża Drop’n’twist – od 90 cm (Lunapark)
• Diabelski Młyn – od 90 cm (Lunapark)
• Karuzela “Merry-Go-Round” – od 90 cm (Lunapark)
• Karuzela „Clown” – od 90 cm (Park Owadów)
• Robal Coaster – od 95 cm (Park Owadów)
• Minigokarty – od 95 cm (Park Owadów)
• Karuzela „Strażak” – od 95 cm (Lunapark) NOWOŚĆ!
• Miasteczko Ruchu Drogowego – od 100 cm (Park Owadów)
• Basen z łódkami – od 100 cm (Park Owadów)
• Park Linowy “Zdobywcy Olimpu” – od 100 cm (Park Mitologii)
• Wieża „Zeus Swing Tower” – od 105 cm (Park Mitologii) NOWOŚĆ!
• Autodrom – od 110 cm (Lunapark)
• Dinocoaster – od 110 cm (Lunapark)
• Plac Zabaw „Robaki-rozrabiaki” – od 110 cm (Park Owadów)
• Karuzela “Crazy Raft” – od 130 cm (Lunapark)
• Karuzela “Twist’n’swing” – od 135 cm (Lunapark)

Pozostałe atrakcje na terenie całego parku nie są uwarunkowane wzrostem.
M.in.:
• Małpi Gaj – brak ograniczeń (Lunapark) NOWOŚĆ!
• Strefa Aktywnego Odkrywcy – brak ograniczeń (Lunapark)
• Plac Zabaw (Huśtawki, Trampoliny, Zjeżdżalnia Itp.) – brak ograniczeń (Lunapark)
• Plac zabaw – brak ograniczeń (Park Mitologii)
• Ścianka wspinaczkowa – brak ograniczeń (Park Mitologii oraz Park Owadów)
• Huśtawki – brak ograniczeń (Park Mitologii)
• Plac Zabaw „Ule” – brak ograniczeń (Park Owadów)
• Dmuchaniec – brak ograniczeń (Park Mitologii) NOWOŚĆ!
• ITP.